[1M] Brak odpowiedzi z auta

ODPOWIEDZ
Luki52

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Luki52 »

No to coś jest nie tak albo z kompem albo z kablem.... Bo na tej samej wersji VCDSa sam działam, na win7 64b....
Zmień porty USB, usuń wszystkie sterowniki powiązane z kablem, i nic nie instaluj tylko podłącz kabel do kompa, on sam znajdzie odpowiednie stery.
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Nie wiem co juz jest nie tak zmieniałem komputery oraz auta i ten sam problem
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: neostar »

west21, a co masz za kabel?
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Zwykły z allegro za 40 zł dodam ze jakieś sześć miesięcy temu działał bo normalnienie go podłączyłem do Passata ajm
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: neostar »

No to VCDS-y możesz sobie odpuścić bo i tak nie zadziała. Jak Ci go wykrywa w Menedżerze urządzeń? Z tego co pamiętam swój poprzedni kabel z viakena nie za bardzo chciał działać na win 7 64bit zwłaszcza z vag-comem. Legenda głosi, że powinien działać na tym systemie vcds w wersji lite ewentualnie tak jak pisał wcześniej kolega doinstaluj XP-mode do win 7 i wtedy spróbuj vag-coma.
west21
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 28 lut 2014, 17:13
Auto: Seat Toledo 1m
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Gryfino

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: west21 »

Zamówiłem nowy kabel zobaczymy co będzie bo na dwóch komputerach oraz dwóch autach brak komunikacji kabel działał poł roku temu

Dodam ze w ajm passacie działał , testowałem go polskim vagiem 4.9 i normalnie sie łączył wiec to nic innego jak kabel kupiłem lepszy za 54 zł z viaken.pl
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: neostar »

west21, mogłeś dorzucić 100zł i kupić już kabelek pod CAN-a. Polskiego VAG-a nie używałem ale powinien działać tak samo jak VAG-Com może jedynie nie mieć problemów z Win 64bit.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: vwir »

Nie musiał dorzucać - u chińczyków spokojnie można kupić kabelek pod CAN za 50-60pln: http://www.aliexpress.com/item/2013-VAG ... 16560.html
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymlis »

Postanowiłem podłączyć mojego Tolka do kompa. Byłem przekonany, że mam OBD2, i taki też kabel pożyczyłem. Okazało się jednak że mam 4 pinowe obd1. Przejściówki nie miałem, ale wyczytałem że wystarczy połączyć odpowiednie 4 piny z OBD2 do mojej kostki i będzie działać. Tak też zrobiłem. Niestety odpowiedzi od auta brak. Kabel to Vag KKL. Łączyłem się za pomocą Polskiego Vaga 4.9 i 2.5. Wyczytałem również że zwierając żyłę K i L wymuszę na komputerze diagnostyke migową. Skończyło się na spalonym bezpieczniku :D. Pytanie czy tak zrobiona przejściówka powinna działać? I co mogłem źle zrobić przy instalacji interferjsu na kompie ( COM jest dobry, a polski vag nie wywala zadnego bledu)
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: irocket »

Trzeba było miernikiem sprawdzić, gdzie jest + a gdzie -12V, u mnie jak znajomy podpinał do kompa (miał cały interfejs, nie tylko kabelek) to do odb1 miał tylko z wtyczki interfejsu wyprowadzone 4 kable. Połączenie chyba tak jak tu, tylko odb1 w tolku to zdjęciue obrócone w lewo o 90st (+12V i masa na dole): http://obrazki.elektroda.net/58_1241637799.jpg

edit: jeszcze to obczaj: http://img444.imageshack.us/img444/4301/obd2iobd1.jpg
ODPOWIEDZ