Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Brak odpowiedzi z auta

ODPOWIEDZ
naruto

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: naruto »

Witam mam mały problem z diagnostyką a mianowicie:

Niedawno kupiłem kabelek OBD2 dokładnie taki oraz posiadam VAG'a 3.11.
Program łączy mi się z kablem więc teoretycznie powinienem móc już robić teścik. Niestety wchodzę w Auto-Scan i tu zaczynają się schody, program przeprowadza 4 próby połączenia się ze sterownikiem lecz nie ma odpowiedzi i nie wyświetla błędów.Natomiast przy próbie sprawdzenia poszczególnych jednostek indywidualnie np. engine, ABS brakes itp również nie ma odpowiedzi wyskakuje mi tylko "no response from controller" .

Co mam w tym wypadku zrobić gdzie leży problem ?

Dodam tylko, że kolega ma golfa więc sprawdzaliśmy wszystko jego kablem i u niego się łączy pięknie działa a u mnie wciąż brak odpowiedzi.

Z góry dzięki wielkie za pomoc.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: peter174 »

w pierwszym wpisie wypada przywitac się w stosownym temacie a nie od razu "walisz w regały" ... regulamin forum sie kłania 8-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: vwir »

Jesteś pewien, że masz podpięte wszystkie kable do złącza OBD? Spotkałem się z takim sposobem zabezpieczania auta, że odpina się jeden z kabli w OBD i robi się osobne złącze, w jakimś ukrytym miejscu. Gdy złodziej próbuje ukraść auto to podpina się pod OBD (chyba żeby obejść immobiliser) no i ma problem, bo OBD nie działa. Diagnozowałeś już kiedyś gdzieś to auto i działało Ci to złącze?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymekgd »

A moze kable wychodzace do zlacza obd ze sterownika sa uszkodzone?
naruto

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: naruto »

@peter174
sorry już się poprawiam :)

@vwir
ciężko mi powiedzieć czy są podłączone wszystkie zakładałem alarm i może wtedy coś mi odpinali bez mojej wiedzy czy informowania o tym, ale nie mam pewności (sprawdzę to jeszcze dziś). No alei wydawało mi się, że są podłączone skoro w warsztacie się podpinali i ich sprzęt działał.
robert922a
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2011, 20:00

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: robert922a »

ja mam ten sam problem co tu opisany, mam kabel OBDII i przejściówke na OBDI inie świeci się dioda od kabla, wogóle nie da się połączyć z samochodem, używałem kabla w vw passat b5 ale obdII i działało normlanie. Co może być problemem??
Toledo I 1,6i 1998r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymekgd »

Jaki masz interfejs? Jezeli piracki z softem powyzej 409 to pewnie padl, mi przestal dzialac z dnia na dzien, komp go widzi, auta juz nie, dioda tez nie swieci sie.
robert922a
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2011, 20:00

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: robert922a »

tak, mam piracki bo kupiłem z allegro, a z passatem b5 mogę się połączyć a z moim samochodem toledo 1L już nie chce, tak jakby napięcia nie bylo czy coś, To jak wy komunikujecie się ze swoimi tolkami??
Toledo I 1,6i 1998r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: szymekgd »

To kabel dziala, na pewno masz w aucie OBD. Sprawdz na wyjsciu ze sterownika sygnal, w starszych 1L byl odczyt przez kody blyskowe.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Brak odpowiedzi z auta

Post autor: Roxon40 »

Ewentualnie zła przejściówka z OBD II na OBD I może są źle przewody podpięte czy coś w tym rodzaju.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ