Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

ODPOWIEDZ
GangstaMarc

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: GangstaMarc »

Exotic, właśnie taki kabelek jest potrzebny do tego co napisałeś. Kupuj śmiało... rs232 to najodpowiedniejsze złącze pod kabel do komputera. W starszych wersjach modułu komfortu tylko takim kablem da radę np. zaprogramować domykanie szyb z kluczyka, usb tu już nie daje rady. Jedyna wada to taka, że mało który laptop ma teraz to stare złącze.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

Panowie, a może przelotka (bardziej konwerter się to zwie) z USB na COM dałaby radę :) ?

Ot takie cudo -> http://www.elzab.com.pl/konwerter_usb-rs232
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Exotic »

GangstaMarc pisze:Jedyna wada to taka, że mało który laptop ma teraz to stare złącze.
Właśnie mam lapka z rs232 i czytałem że lepiej te kable działają niż pod usb. Dlatego chyba jednak się skuszę. Dzięki za opinie GangstaMarc,
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
GangstaMarc

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: GangstaMarc »

Sony, Taka przejściówka działa jeśli chcesz np odczytać błędy z waga. Ale jeśli chcesz np. zaprogramować kluczyć to niestety przejściówka już często stwarza problemy i nie daje rady... nie da się programować pamięci. RS232 w kompie to moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie.

Exotic, jak masz lapka z COM to się nawet nie zastanawiaj :) Swoją drogą kupowałem już coś (może nawet kabel) od tego użytkownika PMfactory co dałeś linka i polecam. Wszystko szybko i bezproblemowo
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

GangstaMarc problem w tym, że cholerka nie idzie dostać lapka nowego z wejściem pod COM. Chyba jak coś to już w używkach się rozejrzeć trzeba.

Dzięki za info w każdym bądź razie :)

P.S. A coś takiego dąłoby radę :D ?
http://roboczy.wat.edu.pl/Astro/index_3 ... MCIA-RS232
GangstaMarc

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: GangstaMarc »

Sony, szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy dałoby radę. Widziałem taki sprzęt jak sam się głowiłem jak podłączyć nowo kupiony kabel rs232 (bo usb nie mogłem programować pamięci) .Kupiłem przejściówkę jakąś, ale też nie działało. Czytałem, że najlepiej mieć seryjny port COM. Nie mam pojęcia jak te konwertery/karty PCMCIA się sprawdzą. Trzeba byłoby spytać kogoś kto już próbował.

Ja sam miałem coś takiego kupić ale pomyślałem, że jak mam wydać 50 zł w błoto to piernicze... kupiłem stary komputer stacjonarny 600 MHz, 256 ram, 10GB dysk z monitorem 14" za 20 zł i postawiłem w garażu :) Każdy stary sprzęt ma złącza RS232. Jak masz wydać te 50 zł na przejściówkę, która nie wiadomo czy zadziała, to kup takiego stacjonarnego albo lapka starego allegro (nawet za 100/140 zł można kupić)... do działania w garażu taki stary słaby sprzęt jest wystarczający :)
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: neostar »

Sony pisze:GangstaMarc problem w tym, że cholerka nie idzie dostać lapka nowego z wejściem pod COM. Chyba jak coś to już w używkach się rozejrzeć trzeba.


Idzie, tylko trzeba poszukać w seriach dla firm:

Link
koras-17
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2009, 19:39

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: koras-17 »

Witam posiadam interfejs http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=77 lecz nie mam do niego oprogramowania.
Może wie z was ktoś skąd mogę ściągnąć taki prodram.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

neostar pisze:Idzie, tylko trzeba poszukać w seriach dla firm

Ta seria dla firm to ponad 3 tysie się ceni ;) Czegoś tańszego poszukuję...

Znalazłem 1 model dosłownie lapka do 2.500 zł z RS232! Dla mnie BOMBA!
http://www.ceneo.pl/7445840
http://allegro.pl/acer-5741-433g32mn-i5 ... 25004.html

Chyba się na niego skuszę :)
blazej25

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: blazej25 »

A że tak zapytam to pod tym nowym lapkiem z com chcecie pracować w jakiejś aplikacji dosowej czy jest program pod windowsa?
Ostatnio robiłem znajomemu stary stacjonarny sprzęt pod euroscan i tam potrzeba bylo 2x com i aplikcja działała wyłącznie pod dosem.
ODPOWIEDZ