[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: Sony »

devilne, ja mam akurat te co podałeś, że niby w niebo świecą i moim zdaniem wystarczy je ustawić w gnieździe tak jak należy.
Nikt mi jeszcze nie mrugał, że oślepiam, z policją mijałem się już kilka razy, nawet stali kilkukrotnie z suszarą itd. Na razie odpukać jest OK. Mam jednak ustawione pokrętło od świateł na pozycji nr 2. Zobaczę sobie na przeglądzie co pokaże maszyneria odnośnie światła, póki co jednak nie zgodzę się z Tobą, że świecę wiewiórkom w oczy ;)
devilne
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:32
Auto: toledo 1M
Model: 1.6 BCB LPG
Skąd?: Żory

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: devilne »

Może je miałem źle włożone, nie wiem, bo te co ty masz wchodzą w gniazdo "na wcisk", ale nie było ono tak precyzyjne punkt w punkt jak mam u siebie. Na maszynerii w moim przypadku jest poniżej kreski dopuszczalnej. Powiedziałem gościowi, żeby ustawił na równo z kreską tak jak ma być, więc ustawił je wyżej, ale w praktyce ewidentnie świecą za wysoko. 1-2 stopnie nizej, żeby zachowac 1.2% pochylenia światła w odl. 10m? nie pamiętam jaka odległość to była
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: Sony »

devilne, ja swoich nie montowałem wyłącznie na wcisk. Zamontowałem je normalnie w gnieździe tak jak oryginalne żarówki halogenowe i dałem te blaszki dociskające jak w oryginale. Trochę kombinacji było ze względu na wielkość żarówki LEDowej (radiator), ale jakoś się zmieściły i ostatecznie wsio ładnie siedzi na swoim miejscu :) Jedno jest pewne - różnica w ilości i odcieniu światła jest KOLOSALNA! :)
devilne
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:32
Auto: toledo 1M
Model: 1.6 BCB LPG
Skąd?: Żory

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: devilne »

Różnica jest ogromna, potwierdzam :) dziś z ciekawości włożyłem tego leda do octavi ojca, ma on soczewki, ale żarówki zwykłe h7. Efekt - niczym nie rozni sie od xenona i ta linia odcięcia... jak brzytwa, aż bym sobie skombinował soczewki do swojego :-D

Dziś mgiełka, widać jak leci snop światła
Obrazek
devilne
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:32
Auto: toledo 1M
Model: 1.6 BCB LPG
Skąd?: Żory

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: devilne »

Sony, , jak jest z oświetlaniem u ciebie pobocza? Bo ja mam wrażenie, że moje reflektory to angliki, mimo, że od nowości w domu kupiony w polskim salonie. Jak się oddale od auta to muszę się położyć niemal na ziemi, żeby żarówki mnie oślepiały, a jak stane z prawej strony, jakbym jechał z naprzeciwka autem, to wystarczy, że kucne lekko i daje po oczach. No i jadąc autem wyraźnie widać, że lewa strona jest cała oświetlona, a prawa (pobocze) tyle co wcale. Prawy reflektor(od kierowcy) E9 i pod tym e9 <-->, po prawej stronie 20 04HCR PL 02A 01 1 i poniżej tych znaków 2 strzałeczki ---> --->.
Lewy reflektor (od pasażera) też E9 <-->, te same symbole, ale strzałeczki odwrotnie <--- <---. Jak to u ciebie wygląda?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: Sony »

Nie narzekam na oświetlenie pobocza. Jedź na stację diagnostyczną i niech Ci zmierzą snop światła na urządzeniu to wszystkiego się dowiesz.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: brtk »

Może masz regulację w lewą stronę na maxa ustawioną? Jak staniesz przed ścianą, to światło ma padać Ci tak jak na poniższym obrazku.

Obrazek

Jeżeli masz granicę światłocienia w drugą stronę jak prawą, to masz światła angliki, w co wątpię jak piszesz że od zawsze w Polsce.
Jedną regulację masz od góra/dół, a drugą na boki. Każdy reflektor z osobna. Ja stojąc przed ścianą ustawiłem sobie na czuja reflektory prawie idealnie, później przy badaniu technicznym prawe światło lekko do dołu, jeden obrót mi obniżył, lewego nawet nie ruszał.
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: myszazwc »

W 1M nie ma regulacji na boki
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: haszczu »

myszazwc pisze:W 1M nie ma regulacji na boki
Ma regulację

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [ALL] Żarówki H7 i H1 LED

Post autor: myszazwc »

haszczu jak byś dał radę uświadomić na jakiejś focie gdzie jest regulacja na boki to bym był wdzięczny
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ