Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Teraz nie mam jak zdjecia podeslac, rano wymienialem zarowke i tak zobaczylem, silniczka nie mam wiec moze to od tego. Ale tak patrze w necie to koncowka jest ala cos "wtyczka JST" na 3 piny.

[ Dodano: 2015-01-19, 16:00 ]
Dobra czyli to od silniczkow jest pewnie bo na google grafika widze ze w silniczkach sa takie wejscia jak opisuje. Mam pytanko jeszcze czy te silniczki sa schowane pod ta oslona lampy ??

[ Dodano: 2015-01-19, 16:07 ]
Jakby ktos mogl jeszcze wstawic jak powinien wygladac oryginalny silniczek do regulacji lamp, bo chce kupic a widze kilka rodzaji.Czy taki powinien byc??

http://allegro.pl/leon-toledo-ii-99-05r ... 81651.html
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Tak, to są te. Są w środku lampy, pod dekielkami.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Dzieki :-D Musze po szrotach sie przejechac, moze taniej bedzie bo bez nich to lampy za nisko swieca i w nocy ciezko. Dzieki jeszcze raz. :564:

[ Dodano: 2015-01-26, 15:14 ]
Dobra, kupilem silniczki lecz nie chca ruszyc. Sprawdzalem bezpieczniki, wszystko OK. Na kostce do silniczkow(3-pin) napiecie jest tylko na srodkowym.

Wyjalem wlacznik swiatel we wnetrzu auta i sprawdzalem napiecie na wtyczce od regulacji swiatel i napiecie jest tylko na 1(szarym), 4(zoltym) i 6(niebiesko-czarny).
Do tego na wtyczce od lampy mam zasilanie na 4,5,6 pinie.

Jakby ktos mial schemat w ktorych pinach ma byc napiecie a w ktorych nie niech cos podesle. Probowalem na krotko podpiac silniczki ale cos nie moge, moze zle podlaczam.

Moze ktos wie w czym moze byc problem bo sam juz nie wiem :-/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Pin 1 w silniczkach to masa, pin 3 to +12V. Środkowy to sterowanie (do pinu 3 w regulatorze przy wyłączniku świateł).

Poza tym w regulatorze (przy wyłączniku świateł) masz masę na pinie 5, +12V na pinie 4.

Napięcia sprawdzaj przy włączonej stacyjce i włączonych światłach mijania.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

No to sam juz nie wiem. Wychodzi na to ze na srodkowym pinie w kostce silniczkow, ktory odpowiada za sterowanie u mnie jest tylko tam napiecie.

Na regulatorze ma tak:
szary +
szary-nieb
brazowy
zolty +
brazowo-bialy
niebiesko-czarny +
brazowy

Wiec wychodzi ze brazowy jesy masa, zolty +12V a braz-bialy jest od sterowania silniczkow. Na silniczkach mam tak:
czarny
niebieski +
czerwony
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

No to musisz dokładnie posprawdzac bezpieczniki, bo ewidentnie do silniczka nie dochodzi Ci napięcie. Środkowy to sterowanie, więc tam będzie różne napięcie w zależności od położenia pokrętła regulacji. Ale na zewnętrznych (pomiędzy pinem 1 i 3) powinno być normalne 12V.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Sprobuje posprawdzac jeszcze raz bezpieczniki. Z tego co widze na schematach to u mnie kilka bezpiecznikow jest innych niz powinno byc wiec sprobuje powymieniac wg schematu. Ale nie jestem pewien czy od bezpiecznikow moze zalezec ze nie dochodzi napiecie. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

No najczęściej uszkodzony/źle łączący bezpiecznik oznacza, że gdzieś nie dochodzi napięcie ;)
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Sprawdzilem bezpieczniki wszystkie po kolei, wymienilem te co mialy zla wartosc, ale bez roznicy, zasilanie jest tylko na srodkowym pinie w wtyczne silniczkow. Do tego nawet jak ustawie na regulatorze 0 to nadal tam jest napiecie.

[ Dodano: 2015-01-26, 17:46 ]
Moze przyczyna jest w lampie, bo mam lampe firmy TYC i moze w niej sa kabelki zamienione. Moze podmienic srodkowy gdzie mam napiecie z 3 pinem gdzie go nie mam. Choc z drugiej strony jeden powinien byc +12V a drugi tez powinien miec zasilanie gdy zmieniam polozenie na regulatorze. Moze sa zamienione miejscami i dlatego nie dzialaja. Jak bede mial czas to chyba tak sprubuje.

A jak najprosciej na krotko podpiac taki silniczek zeby zobaczyc czy dziala, bo moze i silniczki sa popsute w co watpie ale kto wie.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Zasil je tak jak pisałem, środkowy pin podepnij do 3 pinu regulatora i już.
ODPOWIEDZ