Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Moge sprobowac ale i tak na 3 pinie nie mam +12V.

[ Dodano: 2015-01-26, 18:28 ]
A da rade wyciagnac ten regulator bez sciagania tego calego plastiku pod kierownica. Wiem ze sam wlacznik mozna.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Włącznik wychodzi razem z regulatorem. Nie trzeba niczego rozbierać.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Witajcie. Jutro bede mial czas i chce cos pogrzebac przy tych silniczkach od swiatel.
I mam prosbe, jesli ktos moglby wrzucic schemat lub opis wtyczek od lampy oraz od regulatora we wnetrzu auta. Byloby mi latwiej gdybym wiedzial co od czego jest. :lol:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Mam do audi A3. Połączenia te same, ale kolory kabli mogą być różne.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

To dawaj co masz. Podeslij tutaj lub meila: matthew293@o2.pl .Jutro bede sie bawil z tym a takie schematy zawsze to jakas podpowiedz.

[ Dodano: 2015-02-01, 17:22 ]
Dobra, sprawa wyglada nastepujaco; Na kostce do silniczkow mam tylko zasilanie na srodkowym i nic wiecej. Na kostce regulatora mam zasilanie na 2,4,6,7 pinie, na zadnym pinie nie widze gdy przelaczam na regulatorze 0,1,2,3 zeby gdzies bylo napiecie. Sprobuje jeszcze w tygodniu tak jak mowiles poprowadzic z 3 pinu regulatora na srodkowy do wtyczki oraz podepne do wtyczki zasilanie i mase i zobacze czy ruszy. Jesli to nic nie da to moze jeszcze byc regulator uszkodzony, a jak nie no to daje to chyba elektrykowi.

Pytanko jeszcze czy na regulatorze 3 pin(kabel brazowo-bialy) jest na pewno odpowiedzialny za sterowanie silniczkow??
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Tak. Prowadzi bezpośrednio do silniczka..
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Probowalem twoim sposobem ale dalej nic. Wogle nie ma napiecia na 3 pinie regulatora, nawet gdy przelaczam na nim. Do tego przestal mi dzialac climatronic i nie pokazuje temperatury na wyswietlaczu, gdzies musialo sie spieci zrobic. Bezpieczniki OK. Wiesz moze co moglo sie stac??

[ Dodano: 2015-02-02, 11:25 ]
Z klimatronikiem se poradzilem juz, bezpiecznik pod maska sie spalil przy nozce. Juz nie mam wiecej pomyslow jak podpiac te silniczki. Kontrolka poduszek mi wyskoczyla do tego wiec chyba dam se spokoj i oddam to elektrykowi zeby wiecej szkod nie narobic bo jednak elektryka to ciezka rzecz i trzeba sie znac na tym.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

No chyba masz rację. Generalnie to co trzeba zrobić jest bardzo proste - na tym schemacie ktory Ci podesłałem to elementy 112, 113 i 114 i trzeba je po prostu ze sobą spiąć. Ale jeśli nie masz o tym pojęcia to może lepiej odpuść.
Prasel93
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Legnica

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: Prasel93 »

Tak czy inaczej dzieki za pomoc :mrgreen: Probowalem ale az tak sie nie znam :-P

[ Dodano: 2015-02-02, 19:49 ]
Kurde sprawa niby prosta ale caly czas mnie meczy. Chyba jeszcze jutro sprobuje ale powiedz mi jedno. Czy na 3 pinie regulatora(sterujacym) ma byc jakiekolwiek napiecie po podlaczeniu wtyczki lub po przekrecaniu od 0 do 3 na regulatorze. Ponoc ma tam byc coraz wieksze napiecie w zaleznosci od przelaczania od 0-3 na regulatorze a u mnie nic.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Lampy przednie źle świecą :(

Post autor: vwir »

Światła mijania masz włączone, zapłon włączony? Wtyczka wpięta w regulator? Sprawdź, czy na pinie 4 regulatora jest 12V.
ODPOWIEDZ