[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Post autor: adrian2901 »

Witam!
Od kąd kupiłem tolka mam problem z mruganiem wszystkich świateł, zewnetrznych i wewnętrznych. Czasami jest to lekkie pulsowanie a czasami masakra od kilku dni to już tragedia. I gdy mruga i pulsuje tak strasznie jak w ostatnich dniach to przy wolnych obrotach czy to na biegu jałowym czy na sprzęgle auto drga a czasami to, aż nim poszarpie.
Sprawdzałem kleme na minusie ok, mase pod podszybiem ok. Miernikiem sprawdzałem ładowanie to jest 14.3 czasami skoczy na 14.5 lub 14.6 ale tak to w porządku.
Gdzie szukać problemu bo szczególnie denerwują mnie te drgania auta. Dodam, że gdy pulsowanie zegarów itp, zmniejszy się, że trzeba się przyjrzeć by zobaczyć, auto nie drga i chodzi równiutko. Pod Vagiem też nic nie pokazuje. Co to może być? Gdzie znaleść jeszcze mase?
Ostatnio zmieniony 06 sty 2012, 19:18 przez adrian2901, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Post autor: toledziak95 »

Nie wiem jakie tam masz wspomaganie, ale jak elektryczne to masz przyczynę. Ew. pompa dodatkowa obiegu cieczy chłodzącej.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Post autor: adrian2901 »

Niestety wspomaganie normalne, nie elektryczne. Czasami jest tak, że minimalnie mruga i silnik nie drga a jak mruga bardzo to silnik wpada w wibracje. Dodam, że jak albo jest bardzo wilgotno albo mroźnie to wtedy pulsuje bardzo, jeśli jest sucho to praktycznie minimalnie i silnik nie drga.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Post autor: Bocheck »

Brak masy, lub zaśniedziała masa na magistrali CAN- jest ona odpowiedzialna za światła w aucie, choć nie powinno mieć to wpływu na pracę silnika, ale sprawdź, bo jeśli to związane z wilgotnością i światłami to są spore szansę, że mam rację.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Mruganie wszystkich świateł - w czym tkwi problem ?

Post autor: remiq »

toledziak95, wspomaganie elektryczne w Toledo 1M? Nie słyszałem o takim wynalazku. Tak samo, jak o pomocniczej pompie obiegu cieczy. VR6 i V5 taką ma, ale żaden silnik TDI w Toledo z tego, co wiem, to nie.
adrian2901, sprawdź połączenia elektryczne alternatora, szczotki i regulator napięcia. Może głupieć, jak dostanie wilgoci. Mierzyłeś ładowanie, jak było sucho i ciepło? Zmierz rano po deszczu.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
ODPOWIEDZ