Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Ustawienie świateł

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Ustawienie świateł

Post autor: Sony »

martimer, niech Ci rabat jakiś zrobią albo gratis dorzucą za oczekiwanie :601:
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1L] Ustawienie świateł

Post autor: martimer »

lampa okazała się ok. przynajmniej połowicznie. gniazdo wtyczki włożono odwrotnie jak w oryginalnej valeo przez to nie było świateł mijania oraz drogowych. wystarczyło obrócić wtyk lampy i działa. jednak coś jest jeszcze nie tak, gdyż nie działa z tej strony regulacja elektryczna. zamieniałem silniczki żeby sprawdzić ewentualne spalenie jednego ale oba działają na lewym reflektorze, zatem coś jest z kablami w prawej lampie. czy ma ktoś może opis pinów w tej wtyczce (prawy przód):

Obrazek

Obrazek

z tyłu są ponumerowane wejścia pinów. podejrzewam, że jeden z pinów jest inaczej osadzony.
dvd
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2011, 20:07

[1L] Ustawienie świateł

Post autor: dvd »

Witam

Mam pytanie do was otóż dorwałem z innego tolka regulacje świateł mam wszystko oprócz kabli, patrzyłem do mojego mam tam kabel na 3 piny pasuje do silniczka dzisiaj rozebrałem kokpit i nie mogę znaleźć wtyczki do pstryczka. Jest to możliwe że nie jest zamontowany? Jeżeli tak to gdzie mam zamontować nowe? Do przekaźników lecą?

Sprawa rozwiązana, wystarczyło znaleźć kabel z innego tolka. Od pstryczka wychodzi 4 kable, 1 brązowy to masa, czerwono niebieski leci do pojedynczej wtyczki co znajduje się przy światłach. I zostają dwa kolory nie pamiętam jakie podłączamy je do przekaźników wtyczka ma 10 pinów i na końcach rzędów podłączone kable oO.
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1L] Ustawienie świateł

Post autor: martimer »

w końcu podszedłem do tematu i go rozwiązałem. otóż kabelki które idą od silniczka regulacji wysokości świateł, sztuk trzy, są ułożone w pionie we wtyczce od strony z której brakuje jednego pinu. i tak mamy tam piny nr 1, 3, 5 i 7. podłączone miałem 1, 5 oraz 7 ale zaczęło działać poprawnie jak zamieniłem 1 na 5, 5 na 7 i 7 na 1. co za tym idzie fabryka pozmieniała usytuowanie wszystkich bolców we wtyku. dla sprawdzenia przed zmianą pinów we wtyczce podłączyłem starą lampę i wszystko grało jak należy (stara Valeo).
jak dla mnie jest to nabijanie ludzi w butelkę...
ODPOWIEDZ