[1M] Słabe światła

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Słabe światła

Post autor: Sony »

maciek878 ja zadam prozaiczne pytanie...

Ustawiałeś regulację świateł z poziomu silniczków ? Ustaw max do góry i zobacz jaki będzie efekt, jak będziesz oślepiał to Ci pewno ktoś mrugnie ;)

Jakie masz żarówki (jakiej firmy) ? Kiedy je wymieniałeś ?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Słabe światła

Post autor: Szymek08 »

Kolego jak pisali poprzednicy jedna lampa nie oswietli Ci wystarczająco drogi. Pisze jedna bo pisales ze jednej nie mogli ustawić. Ze zajmuje sie troszeczke z kolegą lampami samochodowymi (kolega handluje nimi na giełdzie z czesciami w Poznaniu) więc jesli nie mogli jej ustawic to mozliwe ze zwierciadlo w sierodku opadlo i co bys nie zrobil to dobrze tegfo nie ustawisz i bedzie kiepsko świeciło. Musisz wyciagnąć lampę z Tolka. Nastepnie rozgrzac po obwodzie tam gdzie przezroczysta czesc łączy sie z puszką lampy podwazycz srubokretem i rozkleic. Potem zobaczyc co tam sie stało moze tylko lustro wypieło sie z silniczka i regulacji albo cos sie ulamalo to wtedy poksipolem skleisz i tyle. A na koniec rozgrzewasz puszke od lampy i przykładasz "plastikowa szybke" spowrotem i mocno oklejasz lampe tasma na jakiesz 15 minut zeby sylikon dobrze zastygł. Jak bedziesz rozbierał lampe to ostroznie zeby zwierciadla od sylikonu nie uwalic bo wtedy kaplica bo jak za mocno zaczniesz zwierciadlo czyszcic to ta srebna powloka z niego zejdzie i bedzie trzeba nowe załatwic. powodzenia przy robocie jesli sie zdecydujesz na to. Pozdrawiam :-)
maciek878
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2010, 19:00

[1M] Słabe światła

Post autor: maciek878 »

regulację elektryczną którą się ustawia wewnątrz jest na maxa i działa bo widać jak się podnosi. co do firm żarówek to jedną wymieniałem w maju to jest h7firmy osram a w 2 lampie to nie wiem. A jakie żarówki polecacie. Bym se jakiś xenon sprawił czy coś bym wolał używamy ale szukałem na allegro i nic nie znalazłem.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Słabe światła

Post autor: Szymek08 »

xenon wstawic to bys musiał lampy na soczewkowe zmienic bo tak to bys musiał załozycz zarowki xenonowe z przesłonka czyli takie ze na zarowce jest czesc zamalowana ale policja moze sie czepiac. jak xenon to i soczewka.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Słabe światła

Post autor: Sony »

O żarówkach możesz poczytać tutaj -> viewtopic.php?t=1213 ;)
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[1M] Słabe światła

Post autor: rafrut6 »

a ja bym wstawił HIdy 4300 i wtedy to dopiero by swieciło wiem bo sam mam tylko ze w soczewce ;-)
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Słabe światła

Post autor: goomis86 »

Szymek08, czy ja wiem..? miałem w tolku przez rok HIDy 6000K ustawionie pozycję II bodajże i było ok nie ślepiłem nikogo (sprawdzane) a i widoczność miałem dobrą.
ODPOWIEDZ