Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Światła mijania - problem

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: jakub_bb »

raczej włącznik
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: lucassiuss »

ja miałem problem z manetką ale nic mi nie działo się z światłami jeżeli coś grzebać z manetką to najpierw wpsikaj tam w tą manetkę kontakt u mnie problemy z manetka od razu znikły jakieś czary a jeżeli nie to szukaj w przełączniku na forum masz manual jak rozłożyć przełącznik na części i może czyszczenie pomoże

viewtopic.php?t=1828
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Tolo20V »

Bo światła postojowe są przeciwmgielne tez tylko tych mijania brak ,patrzyłem bezpieczniki są dobre ale prąd nie dochodzi do bezpieczników od mijania i Elektryk twierdzi ze to właśnie ta manetka jest już zużyta
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Pawka666 »

Witam Panowie,

Mam podobny problem, a mianowicie nie świecą się przednie światła mijania. Sprawdziłem żarówki i bezpieczniki są ok. pozycja świecie wszystkie pozostałe światła świecą. Sprawdziłem gniazdo bezpiecznika miernikiem pozycja 19 i 20 brak napięcia.
Gdzie tkwi przyczyna co jeszcze mogę sprawdzić?
Dodam że do tej pory światła działały normalnie dziś kilka razy odpalałem i wszystko działało a nagle wieczorem chce wyjechać a tu egipskie ciemności. :(
...do zobaczenia na drodze...
Awatar użytkownika
Kuri22
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 16 mar 2012, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Piaseczno/Warszawa

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Kuri22 »

Pawka666, ja miałem podobny problem z jedną lampą (zamiennik depo) i winna była wtyczka przy lampie która nie kontaktowała :)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 00:47 przez Kuri22, łącznie zmieniany 1 raz.
“Z jaką maksymalną prędkością można przejechać ten zakręt? Z każdą…” (Sobiesław Zasada)
Obrazek
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Pawka666 »

ale jeśli miałaby to być wtyczka przy lampie czemu nie ma napięcia pod bezpiecznikiem? myślę że problem jest gdzieś w okolicach włącznika ale nie mam żadnego schematu żeby to posprawdzać
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: szymekgd »

Pawka666, mowisz i masz:
[center]
Obrazek[/center]
Michal
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Pawka666 »

szymekgd, podziękował idę do garażu szukać usterki.. swoją drogą widzę że jesteś z okolicy może polecisz jakieś dobrego elektryka?

winny znaleziony! okazało się że to włącznik po rozebraniu przy jednym pinie nadtopiony plastik uniemożliwiał poruszanie się styku zostało jeszcze podlutować i odpowiednio dogiąć i będzie działać


Foto 1
Foto 2
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: szymekgd »

Kumplowi w 4 letniej fabii przelacznik identycznie sie stopil, w ASO zlupili go na ponad 600zl...
Michal
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Pawka666 »

no mój ma trochę więcej a to dopiero pierwsza tego typu usterka :D ale już działa, oczyściłem styki, podgiąłem przydałoby się je przelutować jeszcze ale nie mogłem wczoraj nigdzie lutownicy dorwać więc póki działa nie ruszam :D

jak szukałem to najtańszy zamiennik coś koło 300zł a ori ponad 500zł tak jak mówisz...

teraz zabieram się za kable w klapie bo chyba któryś się przełamał bo tyle halogeny palą mi bezpiecznik...
...do zobaczenia na drodze...
ODPOWIEDZ