Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: gurszczak »

Witam proszę o wypowiadanie się na temat oświetlenia jakie żaróweczki, xenony polecacie.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: tony »

W tej chwili mam tungsramy +50% czy jakoś tak - dają radę.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kristof »

ja mam bluevisiony plus postojówki i daja rade , co do xenonów niech sie wypowie Tommi albo Fa1th
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: maniekmc »

Ja mam h7 osram + 30%, w nocy na długich i halogenach nawet trafiam w drogę :mrgreen:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
grzesiek
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2008, 21:12
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Myślenice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: grzesiek »

Teraz mam h7 Philips Night Guide, świecą naprawde dobrze, fajnie wygladają :mrgreen: polecam je ze względu na cena/jakość a do tego są double life, wcześniej miałem Philips Gt-150 świeciły super ale dość krótko.
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: TOMMI »

ja mam xenony od tego kolesia:

http://moto.allegro.pl/item379388306_xe ... denso.html

polecam w 100%. Żarniki 4300K H7R R(to taka przesłonka dzięki, której nie razi innych użytkowników dróg :lol: I SIĘ SPRAWDZA!!! )

Jesli decydujecie sie na xen to nie kupujcie tego taniego badziewia, lepiej pozbierać chwilkę dłużej i mieć coś pożądnego.
Porównywałem HID z moim zestawem i naprawdę jest przepaść między nimi.
kristof widział na żywo więc wie jak to świeci ;)

W długich i halogenach mam bluevision, które również bardzo polecam do mijania bo jeździłem już na wszystkich philipsach i jakoś blue najbardziej przypadł mi do gustu.
Tutaj możecie trochę poczytać i porównać sobie philipsa:

http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=76148
MarVin
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:02

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: MarVin »

TOMMI pisze:Żarniki 4300K H7R R(to taka przesłonka dzięki, której nie razi innych użytkowników dróg :lol: I SIĘ SPRAWDZA!!! )

Ktore to jest ta przeslonka bo ja nic nie zauwazylem?
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: TOMMI »

Jest taki pasek na żarniku zainstalowany, na tej aukcji są akurat pokazane żarniki bez przesłonki.

Tutaj masz z przesłonką żarniki:

http://allegro.pl/item379370323_xenon_z ... _fvat.html

koleś tylko przerabia mocowanie na H7 i gra gitara :lol:
arius

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: arius »

na razie bluevision H7 plus postojówki, zapewne z czasem xenon...
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Pedritos »

Ja u siebie mam założone ksenony w oryginalnych lampach, żarnik D2S Philipsa bez paska.
Musiałem przerobić oryginalną przysłonę żarówki wewnątrz lampy bo była trochę za krótka i żarnik nie wchodził, no i na dekielkach trzeba było jakoś zamontować przetwornicę.
W związku z tym, że w Toledo jest mało miejsca wybrałem przetwornicę złożoną z dwóch elementów i zamontowałem wszystko na dekielku od zewnętrznej strony.
Przerobienie (przewiercenie i rozpiłowanie) dekielków zabrało mi około 30 minut, potem będzie nam potrzebna tylko plastikowa, elastyczna opaska zaciskowa i dobry silikon, żeby wszystko zaizolować.
Wrzucę fotki jak znajdę chwilkę na zrobienie zdjęć przeróbki

Fotki do oglądnięcia w dziale "moje toledo" w moim opisie...

Zasada jest taka, że lampy muszą być opuszczone do końca (przy elektrycznej regulacji). Jeżeli jedziesz obciążony to warto dodatkowo sobie obniżyć imbusem lampę jakieś 1,5 obrotu (manualnie).

Jak na początku jeździłem na normalnie ustawionych lampach to ludziska mi mrugali, żebym wyłączył "długie". Po opuszczeniu lamp jak ręką odjął a widoczność od mojej strony się nie pogorszyła. Prawda jest taka, że żarniki ksenonowe w lampach bez soczewek, ładnie rozpraszają światło lustrem - tylko lustro trzeba trochę obniżyć bo nie jesteśmy sami na drodze.

Dodam, że jak do tej pory (prawie dwa lata) nie miałem problemu z policją. Tylko jak jadę na przegląd to montuję standard ale to zajmuje 2 minuty.

P.S. Trzeba pamiętać, że żarnika nie kupisz na pierwszej lepszej stacji i w razie awarii wozisz ze sobą jakiś zapas albo masz oryginalny komplet na wymianę.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2008, 21:02 przez Pedritos, łącznie zmieniany 4 razy.
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
ODPOWIEDZ