Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie działa oświetlenie kabiny i bagażnika

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Nie działa oświetlenie kabiny i bagażnika

Post autor: Mad_Maxs »

Roxon40, myślisz że tak nie zrobiłem ? :) miernik pokazuje +0.29V na czerwono-czarnym (albo czerwono-niebieskim bo tak wychodzi ze schematów). Doszedłem po nim za boczek w bagażniku, gdzie również jest +0.29V. Masa po mikrostyku jest na pewno, więc wystarczy wrzucić stały + i światło będzie, ale to "januszowanie" a ja chce ustalić co nawaliło i to naprawić. Niestety wiąże się to z rozbiórką całego bagażnika, a przynajmniej lewej strony na tą chwilę.

Kostki wpiąć się źle nie da, jak wszędzie w aucie :P nie wiem skąd w ogóle taki pomysł ;) urwać też nic nie urwałem :) w każdym aucie miałem przeboje elektryczne, w wielu wprowadzałem własne modyfikacje, montowałem alarmy, centralne zamki, itp. więc z grubsza ogarniam temat. Forum ma mi pomóc nie odkrywać koła po raz drugi :) Trochę jak fakt, że doczytałem o tym że w klapie wiązka się sypie na przelotce i wiedziałem gdzie zacząć poszukiwania gdy zrobiła się dyskoteka ze świateł. Tutaj również liczyłem, że ktoś już miał podobny przypadek :)

Btw, czy mam wrażenie, czy GOLF IV ma identyczną wiązkę elektryczną, co tolek 2? kolory kabli mi się pokrywają :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Nie działa oświetlenie kabiny i bagażnika

Post autor: Sony »

Jakby nie patrzył to Tolek jest na płycie podłogowej z Golfa IV to i może wiązka ta sama heh :lol: ;)
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: [1M] Nie działa oświetlenie kabiny i bagażnika

Post autor: Folxs »

Dwa dni temu ogarnąłem i przeciągnąłem nowy kabelek do podświetlenia górnego z przodu - bo nie było przejścia, no i śmiga aż miło.

Tylne lampki i bagażnik niestety nadal nie działają.

W wiązce idącej na tył auta są dwa przewody czerwono-niebieskie i zastanawiam się czemu to rozdzielili - na bagażnik osobno i na tylne oświetlenie osobno?

Idzie też tędy brązowo-czarny czyli na tym do bagażnika i myślę czy nie pociągnąć do bagażnika nowych przewodów. Mimo wszystko bym wolał znaleźć przyczynę a nie leczyć skutki - być może coś się gdzieś przerwało i bym nie chciał pożaru

Czy ktoś z Was miał podobny problem albo może coś doradzić - na przykład czy i gdzie są po drodze w wiązce jakieś złączki, albo czemu są dwa na tył rozdzielone przewody czerwono-niebieskieObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ