Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
ivaneh
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2017, 23:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Warszawa

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: ivaneh »

Witam,

W moim Tolku 1M pojawił się dzisiaj dziwny problem. Mianowicie po włączeniu zapłonu nie gaśnie oświetlenie kabiny. Gaśnie ono dopiero po upływie określonego czasu. Po za tym nie zaobserwowałem innych anomalii - lampka zaświeca się przy otwieraniu auta, gaśnie przy jego zamykaniu z pilota. Przeszukałem forum a także google i niestety nic nie znalazłem (na forum Audi A3 ktoś miał taki sam problem, ale tam temat został bez odpowiedzi niestety). Zastanawiam się czy nie będzie to problem z modułem komfortu. Tak jakby nie odbierał sygnału o przekręceniu kluczyka. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 01:01 przez ivaneh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: Sony »

Przełącznika nad konsolą nie masz oczywiście ustawionego na świecenie ciągłe ??
ivaneh
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2017, 23:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Warszawa

[1M]Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: ivaneh »

Przełącznik jest ustawiony tak jak był od zakupu auta - oświetlenie działa przy otwartych drzwiach i gaśnie po kilkunastu sekundach od ich zamknięcia, bądź przy włączeniu zapłonu. A dzisiaj się coś popsuło i po zapaleniu silnika lampka nadal świeci, przez co muszę czekać aż zgaśnie zanim ruszę.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: Sony »

Na samym wstępie to sprawdź czy nie masz czasem zaśniedziałych styków w tym przełączniku czy coś w ten deseń. Czekać nie musisz, zawsze możesz wyłączyć ją ręcznie :P
ivaneh
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2017, 23:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Warszawa

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: ivaneh »

Okazało sie także, że nie działają elektryczne szyby. Jutro sprawdze bezpieczniki, zwłaszcza jeden odpowiedzialny za "włączanie modułu komfortu". Jeśli to nie to, to pewnie zepsuł się sam moduł - tak stwierdził mechanik.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: vwir »

Nie działają tylko gdy próbujesz nimi sterować z panelu w drzwiach kierowcy, czy nie działają również gdy próbujesz na przykład z drzwi pasażera?
ivaneh
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2017, 23:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Warszawa

[1M] Oświetlenie kabiny nie gaśnie po włączeniu zapłonu

Post autor: ivaneh »

Nie działają wcale. Ogólnie zwariował też alarm. Byłem dzisiaj u elektryka, który zajmuje się modułami i próbował się z nim połączyć, ale się nie udało więc to zapewne moduł. Bezpieczniki sprawdziłem i są okej. Jedyny pozytyw jest tak, że nie jest to droga naprawa.
ODPOWIEDZ