[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: koti »

mcsurf pisze:używki

W tej cenie to o używkę mi chodzi.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: mcsurf »

nie było ciężko i udało się rozebrac, jednak ta częśc ze środka uciekła mi gdzieś w podsufitkę. Czeka mnie więc wymiana lampki.

koti tak jak pisałeś najpierw zdejmujemy szarą szybkę tak aby dosta się do żarówek.
Pózniej odkręcamy dwie śrubki w centralnej części oświetlenia
Po bokach przy żaróweczkach mamy dostęp do 2 zatrzasków należy je lekko dogiąd do środka.
Takie same znajdziemy tez w tylnej części przy przyciskach oświetlenia bocznego.
teraz już tylko wystarczy delikatnie wyciągnąc aby nie uszkodzi ramki zabezpieczającej podsufitkę :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: golotheone »

natomiast u mnie (problem) jest tego typu,że całe oświetlenie wewnątrz samochodu działa i nagle bach....nie działa.wysiadłem z auta,zamknąłem go z pilota,centralka działa normalnie,pisk włączonych świateł też,otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka działa i po ok.3-4min.znowu lampka przy lusterku działa,boczne drzwi też się palą,bagażnik również i po 2-3min.znowu się wyłączyło i tak w kółko Macieja.Bezpieczniki (nr 14) wszystkie ok.
Co może być problemem ???
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: neostar »

golotheone, nie wiem czy mówimy o tym samym ale u mnie po ok 2-3 min wyłącza się oświetlenie wewnętrzne mimo np. otwartych drzwi. Wygląda to bardziej na oszczędność prądu niż awarię. Pozostają włączone lampki w drzwiach, oczywiście tylko tylko otwartych.
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: golotheone »

neostar, i gdyby tak było jak piszesz,to ok,ale w międzyczasie siedziałem i myślałem co to może być i jak zgasło to nawet drzwi otwartych się nie paliły,ale odpukać,narazie jest ok.
" Na nic koni kupa,
gdy kierowca dupa "

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6588
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: olinek2 »

A macie LEDy dane na podświetlanie ?
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Co do ledów w podświetleniu: ja mam na razie jedną rurkową w podsufitce. Nie wpływa ona w żaden sposób na czas świecenia podświetlenia po otwarciu drzwi (30 sekund) jeśli o to chciałeś spytać...
Mam za to zagadkę taką jak koledzy tu wcześniej:
bagażnik i schowek- mianowicie żarówki sprawne, bezpieczniki wszystkie przeglądnąłem i wymieniłem 14, który spaliłem chwilę wcześniej demontując podsufitkę celem naprawy (powodzenie), wszystkie całe, rozebrałem osłonę klapy bagażnika w poszukiwaniu włącznika i jeśli to jest to co jest przy zamku w klapie to nie działa coś innego, bo tam na chwilę zwarłem obwód by zobaczyć czy zaświeci, jednak nic z tego. Skończyły mi się już pomysły. Zaraz idę jeszcze walczyć z Aurą, bo tata zablokował (safe 2) to posprawdzam miernikiem czy są napięcia itp.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: kuba88w »

Panowie mam problem, mały lecz strasznie mnie wpienia... no teraz może mniej bo dni są długie ale w zimie to irytacja I stopnia. Zacznę od początku, odkąd kupiłem auto jak otworzę bagażnik nie świeci mi lampka. W kabinie wszystko jest ok i co najważniejsze jak palcem zatrzasnę bolec w zamku i klamką otworzę to lampka świeci :mrgreen: :-/ nie wiem czy to ma jakiś związek ale żeby zamknąć bagażnik muszę to wykonać energicznie bo inaczej się nie domknie. Nawet w tamtym tyg miałem sytuację, że przez 120 km coś mi się lekko tłukło z tyłu i po dotarciu do domu okazało się, że klapa mi się nie domknęła :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Zamek klapy. Nie świeci przez włącznik w zamku, a nie domyka się prawdopodobnie przez to, że "haczyk" za mało wystaje przy zamkniętej klapie.
Rozwiązanie: zdejmij osłonę klapy: 2 śruby pod osłonami żarówek, plus po jednej we wnękach gdzie łapiesz ręką by zamknąć klapę, plus dwie przy zamku. Reszta na zatrzaskach. Po zdjęciu osłony odpinasz taki biały plastik przy zamku (tam gdzie jest "haczyk" od zamykania) i obracasz go by była możliwość obrócenia drucikiem, który trzyma i wkręcasz go testując coraz to nowe kombinacje. Jak będzie ok to poskładaj w odwrotnej kolejności. Możesz też zerknąć na włącznik w zamku, bo przez niego nie świeci, przynajmniej u Ciebie...
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: kuba88w »

Bocheck, dzięki za poradę, po sesji zajmę się tym ;-)
ODPOWIEDZ