[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: szymekgd »

migacz1981, podmienial juz.
Michal
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: migacz1981 »

szymekgd, przeoczyłem kilometry robią swoje
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Centek15 »

Teraz mi przyszło do głowy, że skoro kabel się stopił w 2sekundy od podłączenia to mógła się stopić także wtyczka do przełącznika od środka i zwiera kable, albo właśnie gdzieś w bezpiecznikach, mimo wymiany kabli.
No nic, jestem zmuszony szukać dalej :/

[ Dodano: 2012-09-01, 14:51 ]
Problem znalazłem dopiero dzisiaj. Już naprawione i działa, wtyczka wymieniona :)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: krotki1269 »

Panowie, mam taki problem i nie wiem czy jest poważny czy raczej się nie przejmować....
2 czy 3 razy jak wsiadałem do samochodu to po otwarciu drzwi nie świeciły mi się żadne lampki wewnątrz (ani w podsufitce ani w drzwiach). Jak tylko odpaliłem silnik (odpalał jak zawsze bez problemu) to po 2 sek. chodzenia na biegu jałowym wszystko z powrotem zaczęło się świecić :550: Oprócz tego nie ma innych dziwnych objawów a to zdarzyło mi się tylko te kilka razy.....

Ktoś z Was wie może co jest przyczyną?
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Centek15 »

Skoro zapalają się po odpaleniu silnika i jak pochodzi ze 2sekundy jak mówisz to moim skromnym zdaniem może to być wina dwóch podzespołów: wina akumulatora (stary, bądź wadliwy daje mało prądu i zaczyna dawać więcej po odpaleniu auta), bądź też kable idące do styków w drzwiach (chodzi o styki odpowiadające za zapalenie się lampek po otwarciu drzwi). Styki brudne, zaśniedziałe albo kable przetarte i nie dają tyle prądu ile trzeba na zgaszonym silniku.

[ Dodano: 2012-09-04, 15:59 ]
Zrób taki mały test: jak zdarzy Ci się, że znowu nie będą świecić, to nie odpalaj auta tylko otwórz inną parę drzwi i zobacz czy działa. Jak będzie działać to wina styków :) a jak nie, to trzeba myśleć dalej.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: krotki1269 »

Ostatnim razem jak to się stało to zrobiłem tak jak mówisz, otworzyłem drzwi pasażera (bo pomiędzy pierwszym a drugim razem wymieniałem zamek od strony kierowcy), też nie świeciły... próbowałem włączyć te lampki nad drzwiami z tyłu i nic nie działało, a po odpaleniu (odpala bez problemu, jak to mówią "na dotyk" ;-) ) jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki wszystko zaświeciło :mrgreen:
Przypomniało mi się że raz zdarzyło się to po tym jak samochód stał kilka godzin na deszczu i pomyślałem, że może mój Tolek ma jakiś system energooszczędny czy ochronny żeby elektryki nie zalać skoro sam odłącza prąd do żarówek :P
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Centek15 »

Prędzej ma gdzieś przebicie, które widać po deszczu bądź wilgotnych nocach, niż jak jakiś system ochronny :P
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: krotki1269 »

No właśnie nie wiem co to może być, bo sprawdzałem czy będzie się świeciło po dużych ulewach, wilgotnych nocach, upałach i działało dobrze, więc chyba zacząłem sobie wymyślać teorie :P może się zmęczył i postanowił odpocząć, więc po prostu odłączył prąd od żarówek :mrgreen:

Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną to proszę o kontakt :)

[ Dodano: 2012-09-10, 09:56 ]
Wczoraj znów mi żadne żarówki we wnętrzu nie działały... Centek15 zrobiłem tak jak mówiłeś sprawdziłem wszystkie drzwi i żadne oświetlenie nie działało :571: powciskałem wszystkie włączniki od żarówek i w momencie kiedy odpaliłem silnik i zaskoczył (zniknęły wszystkie lampki kontrolne na desce) światło wróciło do wnętrza... a dodam że pogoda była ładna (ok 20 stopni i nie było wilgotno) :-/ ale jak potem stał całą noc pod chmurką i z rana zebrała się rosa na szybach to wszystkie światła działały... No i teraz nie wiem czy to coś poważnego, że elektryka zaczyna wariować :-/
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

Problem z oświetleniem wnętrza i światełkami w drzwiach.

Post autor: adrian2901 »

Witam! Mam taki problem, że w moim toledo co jakiś czas głupieją światełka wnętrza i w drzwiach. Problem polega na tym, iż czasami otwieram auto i światełka wnętrza się zapalają, a za chwile zgasną i nic nie da rady zrobic, otworze każde drzwi i żadne się nie świeci, przełącznikiem koło lusterka ruszam w lewo i w prawo nic nie reaguje, tak samo tylne, gdy zamkne i otworze z pilota auto czasami mrugną tylko i znowu nic nie świeci. Problem znika sam po przejechaniu kilku kilometrów lub czasami po odpaleniu auta od razu.
Co to może być? Miał ktoś podobny problem?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: primosz88 »

jakie masz żarówki ? tak zachowuje się komfort przy żarówkach led
primosz88
ODPOWIEDZ