1L problem ze wspomaganiem

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez carlosg » 29 września 2017, o 10:30

Witam.
Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy ze wspomaganiem, których intensywność wzrasta.
Rano kiedy odpalę auto, wspomaganie nie działa. Zauważyłem, że nie działa mi też kiedy ruszam ostrzej z jakiegoś skrzyżowania chcąc jednocześnie skręcić.
Jestem początkującym kierowcą i nie wiem co to może być. Czytałem na internecie to prawdopodobnie są 2 przyczyny: padnięta pompa wspomagania, albo wymienić płyn. Jeżeli to tylko dwie możliwe opcje to wolałbym najpierw wymienić płyn. Jaki płyn polecacie, jaką pojemność ma układ i gdzie znajdę korek spustowy?
Jest to wersja 1.9D 94r.
carlosg
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1L
Engine: 1.9D

Postprzez irocket » 29 września 2017, o 12:34

Na pewno masz wspomaganie? Jeśli tak, to pompa powinna być na samym dole, albo napędzana pojedynczym paskiem klinowym, albo wielorowkowym, razem z pompą wody i alternatorem, choć obstawiam 1. opcję. Sprawdź, może po prostu pasek jest luźny. Zbiorniczek powinien być po prawej stronie komory, za akumulatorem, przed zbiorniczkiem na płyn do spryskiwaczy (chyba, że w 1.9d gdzie indziej dawali). Korek spustowy chyba nie istnieje, to nie olej, żeby się go tak często wymieniało.
irocket
Sponsor

Car: Seat Toledo 1L
Engine: 1.9TDi 1Z

Re: 1L problem ze wspomaganiem

Postprzez Roxon40 » 29 września 2017, o 14:40

Mamy temat o wspomaganiu więc proszę sobie go poczytać i ewentualnie dopisać.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
:one: Jest 154,5 KM i 339,7Nm :582:
:diabelek: EcuProject :diabelek:
Roxon40
Moderator

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV+

Powrót do Śmietnik