[1M 1.6] Brak reakcji na pedał gazu

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez marcinos » 3 sierpnia 2017, o 10:07

Witam,
silnik w moim toledzie to 1.6 BCB, przedwczoraj wyskoczył mi check, okazało się, że wyskoczył błąd EGR, no więc wczoraj od rana zabrałem się za czyszczenie jego i przepustnicy. Wszystko poszło dobrze, adaptacja także, autko jakby lepiej sie zbiera, błędów żadnych nie ma, no wszystko pięknie. Oczywiście do czasu. Gdy wjeżdzałem na parking, a mianowicie po przejechaniu okolo 25-30km przyszedł czas na parkowanie no i wiadomo w ciasnym miejscu jedyneczka i powoli do przodu :P nagle obroty zaczęły mi skakac od około 700 do 1200-1300, a wciskając pedał gazu nie było żadnej rekacji. Po prostu ja wciskałem gaz a obroty dalej skakały po swojemu. Zapalił się check i kontrolka EPC. Jakoś udało mi się wjechać w miejsce parkingowe z prędkościa 5m/h. Zaznaczę, że po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka, ponownym go włożeniu, odpaleniu autka, obroty były stałe ale wynoszące około 1100. No to zadzwonilem po znajomego i podpiął komputer, okazało się, że wyskoczył jakiś bład związany z ciśnieniem.. Błędy skasowane, parametry ok, wszystko w jak najlepszym porzadeczku więc jedziemy testować. Na wstecznym wyjechaliśmy normalnie, ale już na jedynce do przodu pojawiła się znów ta sama sytuacja- więc wjechałem spowrotem na swoje miejsce parkingowe. Znowu silnik zgaszony, wyjęty kluczyk, ponownie włożony i odpalony i wszystko tak jak poprzednio- obroty stałe ale ponad 1000. Przy zapalonym silniku odkręciłem wlew oleju i auto na obrotach spadło bardzo nisko (nie wiem ile dokladnie bo nie zdarzyłem dojśc do obrotomierza) na chwilke i potem znów wahlowanie 700-1300. Dodam, że za każdym razem auto nie reagowało na dodawanie gazu. Po jakiś 20minutach zostało ponownie odpalone i juz byłem w stanie zrobić nim rundke wkoło osiedla, ale przy parkowaniu sytuacja się powtórzyła z tym, że po dodaniu gazu obroty wzrastały normalnie (na luzie skakały cały czas 700-1300).
Czy miał ktoś podobną sytuacje lub wie jak mi pomoc?

Dodam jeszcze, że szukając dziś w internecie trafiłem na teorie, że może to być uszkodzony czujnik podciśnienia atmosferycznego. Podobno wtedy auto nie reaguje na pedał gazu i zapalają się kontrolki check i EPC, ale nie wiem co z tymi falującymi obrotami.

O złożenie EGR i przepustnicy się nie martwię bo zwracałem uwagę, żeby to dobrze zrobić, a po czyszczeniu parametry na kompie wyszły dużo lepsze niż przed.

P.S. zapomniałem dodać, że przy czyszczeniu EGR i przepustnicy oczywiście odpiąłem wtyczki (bo widziałem przypadki, że ktoś to robił bez odpinania) ale nie odłączałem akumulatora.
Pozdrawiam
marcinos
Świeżak

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.6 16V BCB

Postprzez Sony » 6 sierpnia 2017, o 22:35

Może by tak poczytać i ew. się dopisać do jednego z istniejących wątków ?

viewtopic.php?f=12&t=7065&p=99681&hilit=gazu#p99681
viewtopic.php?f=6&t=1317&p=18431&hilit=gazu#p18431
Sony
Junior Admin

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV

Powrót do Śmietnik