[1M] Zaparowany reflektor, lakier, rdza - wiosenne porządki

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez patrixxx12 » 2 lutego 2019, o 18:15

Witam,

jako że mamy już luty, a od lutego do wiosny nie taka długa droga, postanowiłem się przygotować troszkę do wiosennych porządków w moim Tolku. Nazbierało się kilka spraw, jedne bardziej poważne, a drugie mniej. Nie chciałem zakładać osobnych tematów więc postanowiłem opisać wszystko w jednym i liczyć na porady bardziej doświadczonych włascicieli Toledo i nie tylko.

1. Zaparowany reflektor.
Już na jesień zeszłego roku zaczął u mnie występować problem parującego reflektora przedniego od strony pasażera. Auto nie miało żadnej stłuczki. Czy ktoś ma na to jakiś sprawdzony sposób ? czy jedyna opcja to rozklejenie i ponowne sklejenie reflektora ? bądź jego wymiana na nowy ?

2. Najgorszy wróg czyli rdza !
Obrazek

Niestety pojawiła się ruda "koleżanka", na razie w małym wymiarze i wolałbym żeby się nie rozprzestrzeniała, dlatego chcę się z nią uporać jak najszybciej. W internecie jest mnóstwo poradników jak poradzić sobie z tym samemu, jednak chciałbym zasięgnąć rady forumowiczów. Ktoś korzystał z jakiegoś poradnika i przyniosło to dobry efekt ? Jeśli tak to jakie środki polecacie ? Zależy mi tez żeby miejsce które będzie podlegało zabiegowi po jego wykonaniu nie odróżniało się mocno od reszty elementu.

3. Panel klimatronic
Temat w Toledo i Leonie znany czyli ekranik klimatronica który wylał już dosyć mocno. Rozwiązanie proste czyli wymiana panelu. Pytanie czy musze szukać używanego panelu od konkretnej wersji ? czy nie będzie problemu z poprawnym działaniem ? Moje Toledo to poczciwy 1,9 TDI 110KM ASV czy panel od innej wersji silnikowej powinien działać bez zarzutów ?

4. Wosk
Jeśli chodzi o wosk to do tej pory używałem tanich wosków które można zakupić w prawie każdym sklepie z jakimikolwiek kosmetykami do auta. Efekt był ale raczej krótki. Jaki wosk polecacie żeby efekt był dobry i trwały ? Wosk chcę zastosować nie tylko na karoserii ale także na felgach. Czy do karoserii i felg powinienem użyć różnych wosków ? Jeśli tak to jakich ?

Wiem że ważna jest również codzienne dbanie o lakier naszych pojazdów, jakie kosmetyki polecacie do zwykłego mycia auta ?

To chyba wszystko z tematów które czekają mnie w najbliższym czasie z moim Tolkiem, proszę o porady bardziej doświadczonych użytkowników niż ja :) każda porada będzie dla mnie istotna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
patrixxx12
Forumowicz

Car: Toledo 1M
Engine: 1,9 TDI

Postprzez DzieX » 2 lutego 2019, o 19:29

Załóż oddzielne lub podpisuj się do istniejących tematów.
Seat Toledo r32 4wd DSG
facebook, forum
DzieX
Junior Admin

Car: Toledo 1M, Laguna 3
Engine: BHE, M9R

Powrót do Śmietnik