Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Porady i prośby nt kupna/obejrzenia wymarzonego auta
moto-zakup
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2014, 00:00

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: moto-zakup »

Przepraszam za autoreklamę, mam jednak nadzieję że wybrałem odpowiedni działa na umieszczenie tego artykułu.
Wstawiam to ponieważ widziałem już wiele ofert sprzedaży aut ale ta mnie zaskoczyła i długo ją zapamiętam
http://moto-zakup.pl/marzenie-niemiecki ... oto-zakup/
Nawet w takim przypadku nie spodziewałem się czegoś podobnego...

[ Dodano: 2014-07-23, 15:36 ]
Słuchajcie ten Touran wrócił na aukcje w tym komisie - zobaczcie z jakimi zmianami....
A niektórzy dalej niech sądzą że w Niemczech takie rzeczy są karalne!
Przykład tego auta pokazuje już dwa aspekty zakupów aut w Niemczech - tylko tak jak pisałem już wcześniej kilka razy to nie jest żadna reguła ale przykład jest ciekawy i sam nie sądziłem że sprawa tak się rozwinie.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: powe88 »

Na zlocie opowiadałem komuś o tym bardzo dużym przebiegu w Toruanie ale już nie pamiętam komu :-/ i nie mogłem poprzeć tego argumentami i konkretnymi liczbami ale słuchał z niedowierzaniem :-P
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: OMEGA »

Jakiś czas temu na pewnym polskim portalu aukcyjny był na sprzedaż pasek od polskiego właściciela miał nieco ponad dwa lata i już przebieg ponad 400tyś : :lol:
Black gold
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: lolek »

OMEGA pisze:Jakiś czas temu na pewnym polskim portalu aukcyjny był na sprzedaż pasek od polskiego właściciela miał nieco ponad dwa lata i już przebieg ponad 400tyś : :lol:


Grubo ponad 500 km dziennie. Szczerze mowiac to nie przychodzi mi do glowy gdzie byl jezdzony taki samochod.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: Sony »

lolek, wystarczy, że było to auto czysto służbowe przedstawiciela, który po całej Polsce jeździł etc. ;)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: lolek »

Ok. Ale wychodzi 550 km dziennie. 7 dni w tygodniu. 365 dni w roku. Odejmujac niedziele i jakies swieta to i do 700 km dziennie dojdziemy. Przy jezdzie 100km/h daje to 7 h za kolkiem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: Sony »

Znam takie przypadki, że auto było praktycznie cały czas na chodzie i tylko kierowcy się zmieniali. Na wymianę oleju to prosto z trasy zjeżdżali ;)
moto-zakup
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2014, 00:00

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: moto-zakup »

Jako autor artykułu zapraszam do jego komentowania bo niektórzy nawet jak się im przedstawi szereg dowodów i tak nie chcą wierzyć w wysokie przebiegi aut. Dzisiaj dostałem taki komentarz do artykułu.
,,Oczywiście zgadzam się z nierealnymi oczekiwaniami wobec diesli ale w powyższy artykuł ciężko mi uwierzyć.
Auto jeździło 490 dni (na taxi) średnia prędkość po mieście to na pewno poniżej 40km/h. Załóżmy, ze właściciel jeździł po 16h dziennie (w co wątpię) nie odliczamy sobót i niedziel, miał kursy non stop bez przystanków i walił cały czas po 40km/h.
490 * 16 * 40 = 313600 km. Sory ale przebieg 315k jest nierealny do zrobienia w rok, obojętne czy w Niemczech czy w Polsce.
Nawet jeżeli jakimś cudem tak było to jest to jeden przypadek na miliard i nie widzę sensu obrazowania nim czegokolwiek.,,

To kolejny już komentarz gdzie ten konkretny samochód spotyka się z niedowierzaniem w jego przebieg. Wielu ludzi którzy nie znają się na motoryzacji i nie śledzą tego rynku stara się dostosować rynek samochodów do swoich potrzeb wierząc w małe przebiegi samochodów. Jak podkreślałem wielokrotnie w artykule ten przypadek nie jest regułą ale mnie cieszy jak choć jedna osoba która go przeczytała zastanowi się czy aby każdy dwuletni samochód ma 100 tys. na liczniku - sprawdzi go i nie da się oszukać. Fakt artykuł ma działać jak terapia szokowa powiązana z realnym przykładem.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: Radziu »

Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Post autor: Roxon40 »

I trafi sie taki jak moj TDI sprowadzony ktory ma w tej chwili 176 tys. Kupilem go 5 lat temu jak mial 126 tys. Przebieg sprawdzany dwa razy i potwierdzony ze autentyczny. I jak ja go teraz sprzedam? Bede musial krecic do przodu :mrgreen:
Na szczescie o sprzedazy nie mysle. :-)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ