Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Porady i prośby nt kupna/obejrzenia wymarzonego auta

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Marzenie o niemieckim dieslu z niskim przebiegiem ...

Postprzez moto-zakup » 23 lipca 2014, o 15:36

Przepraszam za autoreklamę, mam jednak nadzieję że wybrałem odpowiedni działa na umieszczenie tego artykułu.
Wstawiam to ponieważ widziałem już wiele ofert sprzedaży aut ale ta mnie zaskoczyła i długo ją zapamiętam
http://moto-zakup.pl/marzenie-niemiecki ... oto-zakup/
Nawet w takim przypadku nie spodziewałem się czegoś podobnego...

[ Dodano: 2014-07-23, 15:36 ]
Słuchajcie ten Touran wrócił na aukcje w tym komisie - zobaczcie z jakimi zmianami....
A niektórzy dalej niech sądzą że w Niemczech takie rzeczy są karalne!
Przykład tego auta pokazuje już dwa aspekty zakupów aut w Niemczech - tylko tak jak pisałem już wcześniej kilka razy to nie jest żadna reguła ale przykład jest ciekawy i sam nie sądziłem że sprawa tak się rozwinie.
moto-zakup
Świeżak

Car:
Engine:

Postprzez powe88 » 23 lipca 2014, o 21:34

Na zlocie opowiadałem komuś o tym bardzo dużym przebiegu w Toruanie ale już nie pamiętam komu :-/ i nie mogłem poprzeć tego argumentami i konkretnymi liczbami ale słuchał z niedowierzaniem :-P
powe88
Sponsor

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.6 SR

Postprzez OMEGA » 3 sierpnia 2014, o 19:26

Jakiś czas temu na pewnym polskim portalu aukcyjny był na sprzedaż pasek od polskiego właściciela miał nieco ponad dwa lata i już przebieg ponad 400tyś : :lol:
Black gold
OMEGA
Forumowicz

Car: 1M
Engine: ARL

Postprzez lolek » 3 sierpnia 2014, o 20:01

OMEGA napisał(a):Jakiś czas temu na pewnym polskim portalu aukcyjny był na sprzedaż pasek od polskiego właściciela miał nieco ponad dwa lata i już przebieg ponad 400tyś : :lol:

Grubo ponad 500 km dziennie. Szczerze mowiac to nie przychodzi mi do glowy gdzie byl jezdzony taki samochod.
lolek
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI

Postprzez Sony » 3 sierpnia 2014, o 20:45

lolek, wystarczy, że było to auto czysto służbowe przedstawiciela, który po całej Polsce jeździł etc. ;)
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Engine: 1.9 TDI ASV

Postprzez lolek » 4 sierpnia 2014, o 07:36

Ok. Ale wychodzi 550 km dziennie. 7 dni w tygodniu. 365 dni w roku. Odejmujac niedziele i jakies swieta to i do 700 km dziennie dojdziemy. Przy jezdzie 100km/h daje to 7 h za kolkiem.
lolek
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI

Postprzez Sony » 4 sierpnia 2014, o 20:26

Znam takie przypadki, że auto było praktycznie cały czas na chodzie i tylko kierowcy się zmieniali. Na wymianę oleju to prosto z trasy zjeżdżali ;)
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Engine: 1.9 TDI ASV

Postprzez moto-zakup » 6 sierpnia 2014, o 17:58

Jako autor artykułu zapraszam do jego komentowania bo niektórzy nawet jak się im przedstawi szereg dowodów i tak nie chcą wierzyć w wysokie przebiegi aut. Dzisiaj dostałem taki komentarz do artykułu.
,,Oczywiście zgadzam się z nierealnymi oczekiwaniami wobec diesli ale w powyższy artykuł ciężko mi uwierzyć.
Auto jeździło 490 dni (na taxi) średnia prędkość po mieście to na pewno poniżej 40km/h. Załóżmy, ze właściciel jeździł po 16h dziennie (w co wątpię) nie odliczamy sobót i niedziel, miał kursy non stop bez przystanków i walił cały czas po 40km/h.
490 * 16 * 40 = 313600 km. Sory ale przebieg 315k jest nierealny do zrobienia w rok, obojętne czy w Niemczech czy w Polsce.
Nawet jeżeli jakimś cudem tak było to jest to jeden przypadek na miliard i nie widzę sensu obrazowania nim czegokolwiek.,,

To kolejny już komentarz gdzie ten konkretny samochód spotyka się z niedowierzaniem w jego przebieg. Wielu ludzi którzy nie znają się na motoryzacji i nie śledzą tego rynku stara się dostosować rynek samochodów do swoich potrzeb wierząc w małe przebiegi samochodów. Jak podkreślałem wielokrotnie w artykule ten przypadek nie jest regułą ale mnie cieszy jak choć jedna osoba która go przeczytała zastanowi się czy aby każdy dwuletni samochód ma 100 tys. na liczniku - sprawdzi go i nie da się oszukać. Fakt artykuł ma działać jak terapia szokowa powiązana z realnym przykładem.
moto-zakup
Świeżak

Car:
Engine:

Postprzez Radziu » 6 sierpnia 2014, o 21:15

Radziu
Forumowicz

Engine: 1.8 20V

Postprzez Roxon40 » 7 sierpnia 2014, o 04:12

I trafi sie taki jak moj TDI sprowadzony ktory ma w tej chwili 176 tys. Kupilem go 5 lat temu jak mial 126 tys. Przebieg sprawdzany dwa razy i potwierdzony ze autentyczny. I jak ja go teraz sprzedam? Bede musial krecic do przodu :mrgreen:
Na szczescie o sprzedazy nie mysle. :-)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
:one: Jest 154,5 KM i 339,7Nm :582:
:diabelek: EcuProject :diabelek:
Roxon40
Moderator

Engine: 1.9 TDI ASV+

Następna strona

Powrót do Kupujemy Toledo