Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Porady i prośby nt kupna/obejrzenia wymarzonego auta
tygrys956
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2013, 17:29

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: tygrys956 »

Znajomy ma VW Tiguana 3-letniego(kupiony nowy przez niego) 2.0 TDI i ma przebieg 15 tyś. km, wszystko zależy kto ile jeździ.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: DzieX »

Też mi się wydaje, że ten koleś z artykułu postanowił wylać swoje żale, ale popełnił klika podst. błędów.
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: CandyCane »

Roxon40 pisze:
CandyCane pisze:"Poza tym, przebieg 28 tys. km w 3-letnim aucie to mrzonka. Nikt nie kupuje samochodu, żeby jeździć nim tak mało"


No to muszę zmienić nieco twój tok myślenia, ponieważ ostatnio robię po 8 tyś rocznie. I co ? Teraz jakbym chciał sprzedać auto to z góry założone będzie że kręcone.

I wychodzi na to że w 3 lata zrobiłem 24 tyś. I według twojej teorii mam sprzedać auto bo mało jeżdżę ??


O co Ci chodzi Roxon ?
Zwróć uwagę gdzie są u mnie cytaty postawione. Zacytowałeś tak, jakby były to moje słowa, a to są słowa wycięte z tego tekstu z link.

"Poza tym, przebieg 28 tys. km w 3-letnim aucie to mrzonka. Nikt nie kupuje samochodu, żeby jeździć nim tak mało" - no oczywiście, - co za bzdury.
Napisałem wyraźnie, "no oczywiście, - co za bzdury". Uważam że są to zbdury, bo sam jeżdżę mało i ktoś kiedyś może w to nie uwierzyć. Ilu jest "dziadków", którzy będą takim autem jeździć do kościoła i na działkę. Sam miałem do czynienia z takim autem. 8 lat Fiat Punto, 40tyś.km. przebiegu. Od początku w rodzinie.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: marek_igor »

Ja seatem, zrobiłem przez ostatnie pół roku ledwo 6tys km.
Ale z reguły młode auta z niskim przebiegiem i okazyjną ceną są zwiezione rozbite i poskładane pod handel..
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: jakub_bb »

a ja uwielbiam teorie, że jak przednia szyba jest nie oryginalna to od razu bity. Nie mówie teraz o przypadku tej mazdy, ale tu też się pojawił taki tekst.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: haszczu »

Co do przebiegu to kwestia ile kto jezdzi. Ja kupilem auto w lutym z przebiegiem 186tys a kumpel w pod koniec lutego z przebiegiem 210tys. U mnie na dzień dzisiejszy jest 208tys a u kumpla 216tys.
jakub_bb, No dla niektórych jest to ważna sprawa przy oględzinach auta. Ja mam szybe wymienianą bo pękła przy zakładaniu podszybia (dziwna sprawa ale było minęło) i wiem że jakbym sprzedawał kiedyś i ktoś się do tego doczepi to go wysmieje i pokaże zdjęcia bo klikam co jakiś czas
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: Roxon40 »

CandyCane pisze:O co Ci chodzi Roxon ?
Zwróć uwagę gdzie są u mnie cytaty postawione. Zacytowałeś tak, jakby były to moje słowa, a to są słowa wycięte z tego tekstu z link.


A no to może źle to odczytałem, widocznie dlatego, że nie do końca spojrzałem na link.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: CandyCane »

jakub_bb pisze:a ja uwielbiam teorie, że jak przednia szyba jest nie oryginalna to od razu bity. Nie mówie teraz o przypadku tej mazdy, ale tu też się pojawił taki tekst.


Znajomi tak robili Golfa V w kombi, że nawet szybę znaleźli gdzieś na szrocie z rocznika auta. :-P
Teraz gdzieś jeździ jako "bezwypadek".
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: eR »

Szyba w 10 letnim samochodzie w większości przypadków i tak kwalifikuje się do wymiany. Posiada pełno drobnych odprysków na całej powierzchni. Ja mam jeszcze oryginalną przednią szybę i jadąc pod słońce jest tragedia. Nie wiem czy jakby potencjalny klient przewiózł się moim Tolkiem, czy by mu tak pasowała ta oryginalna szyba, czy lepiej jakby była wymieniona i ewentualne koszty miałby z bani.
Awatar użytkownika
wojtek1916
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 07 kwie 2012, 21:15

Samochody z internetu i przekręty sprzedających

Post autor: wojtek1916 »

http://allegro.pl/seat-tolledo-1-9tdi-s ... 70003.html

Facet dał czadu szczególnie w opisie ,,.....Służył prywatnie rodzinie, w moich rękach..." chyba ma w rekach papier ścierny że tak wyszlifował tą kierownicę :D ten przebieg.... i te opony od nowości 10 -letnie....
ALBO SEAT ALBO NIC
ODPOWIEDZ