Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chudy
Forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 08 wrz 2012, 18:58

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Post autor: Chudy »

Siemka
Dziś wracając z Warszawy do Radomia S7 od Janek jechałem równym i przepisowym tempem razem z szarym leonem w pakiecie Top Sporta na jakiś większych felgach i z dużą lotką. Sądząc po wyglądzie myślałem, że to ARL jak to 90 % leonów z tym pakietem jednak na światłach pod Grójcem stanąłem jako drugi na lewym pasie (prawy zajęty) za leonem i zobaczyłem znaczek V6. Ciekaw byłem czy ruszy jakoś dynamiczniej jednak na jedynce ruszył chyba tak na 3/4 gwizdka i dopiero od 2 biegu przycisnął do końca. Ja też ruszając za nim nie mogłem przycisnąć na jedynce dopiero po wrzuceniu drugiego biegu poszliśmy pełnym ogniem. W tym momencie miałem jakieś półtorej długości straty. Gdzieś w połowie mojej trójki kierowca leona zjechał na prawy pas a ja systematycznie zacząłem odrabiać stratę. Ogólnie cała zabawa zakończyła się gdzieś przy moich 160-170 jak byłem o długość przed leonem. Potem był ostry zakręt w prawo więc zwolniliśmy do przepisowych 120. W leonie kierowca + 2 pasażerów. Ja jechałem sam. Gdyby w leonie siedział sam kierowca pewnie byłoby równo albo bym dostał a tak miałem satysfakcję objechania benzyny o całkiem sporej pojemności ;-) Przeglądając allegro znalazłem nawet ten konkretny egzemplarz:
http://allegro.pl/seat-leon-2-8-v6-4x4- ... 32655.html
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Post autor: Bartek26 »

gratki ! naped 4x4 sporo mocy zabiera , mysle ze im wieksze predkosci tym wieksza przewage bys mial przy potencjalnych rolkach.
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Post autor: Radziu »

Leon calkiem calkeim :D
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Post autor: vwir »

Bartek26 pisze:gratki ! naped 4x4 sporo mocy zabiera , mysle ze im wieksze predkosci tym wieksza przewage bys mial przy potencjalnych rolkach.


Nie ten napęd. To haldex, więc w normalnych warunkach masz napęd na jedną oś.
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Post autor: Bartek26 »

tak czy siak , to wazy ...
gdzies nawet czytalem , ze podobno +100kg
Skill.... You can't buy it ....
ODPOWIEDZ