Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Toledo ARL+ vs Leon 2.8

Postprzez Chudy » 26 października 2014, o 20:46

Siemka
Dziś wracając z Warszawy do Radomia S7 od Janek jechałem równym i przepisowym tempem razem z szarym leonem w pakiecie Top Sporta na jakiś większych felgach i z dużą lotką. Sądząc po wyglądzie myślałem, że to ARL jak to 90 % leonów z tym pakietem jednak na światłach pod Grójcem stanąłem jako drugi na lewym pasie (prawy zajęty) za leonem i zobaczyłem znaczek V6. Ciekaw byłem czy ruszy jakoś dynamiczniej jednak na jedynce ruszył chyba tak na 3/4 gwizdka i dopiero od 2 biegu przycisnął do końca. Ja też ruszając za nim nie mogłem przycisnąć na jedynce dopiero po wrzuceniu drugiego biegu poszliśmy pełnym ogniem. W tym momencie miałem jakieś półtorej długości straty. Gdzieś w połowie mojej trójki kierowca leona zjechał na prawy pas a ja systematycznie zacząłem odrabiać stratę. Ogólnie cała zabawa zakończyła się gdzieś przy moich 160-170 jak byłem o długość przed leonem. Potem był ostry zakręt w prawo więc zwolniliśmy do przepisowych 120. W leonie kierowca + 2 pasażerów. Ja jechałem sam. Gdyby w leonie siedział sam kierowca pewnie byłoby równo albo bym dostał a tak miałem satysfakcję objechania benzyny o całkiem sporej pojemności ;-) Przeglądając allegro znalazłem nawet ten konkretny egzemplarz:
http://allegro.pl/seat-leon-2-8-v6-4x4- ... 32655.html
Chudy
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Bartek26 » 27 października 2014, o 20:06

gratki ! naped 4x4 sporo mocy zabiera , mysle ze im wieksze predkosci tym wieksza przewage bys mial przy potencjalnych rolkach.
Skill.... You can't buy it ....
Bartek26
Forumowicz

Car: Octavia RS
Engine: 1.8 20VT

Postprzez Radziu » 28 października 2014, o 08:25

Leon calkiem calkeim :D
Radziu
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 20V

Postprzez vwir » 28 października 2014, o 09:26

Bartek26 napisał(a):gratki ! naped 4x4 sporo mocy zabiera , mysle ze im wieksze predkosci tym wieksza przewage bys mial przy potencjalnych rolkach.

Nie ten napęd. To haldex, więc w normalnych warunkach masz napęd na jedną oś.
vwir
Sponsor

Car: DS5, Leaf
Engine: 2.0HDI, EE

Postprzez Bartek26 » 28 października 2014, o 18:27

tak czy siak , to wazy ...
gdzies nawet czytalem , ze podobno +100kg
Skill.... You can't buy it ....
Bartek26
Forumowicz

Car: Octavia RS
Engine: 1.8 20VT