Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Sony »

Ostatnimi czasy w dupkę wjechało mi auto, aż tu kilka godzin temu...
Wracałem późną nocą wczoraj z pracy obwodnicą, przede mną jechało dwóch gości Renault. Byliśmy na drodze z pierwszeństwem. Dojeżdżaliśmy do prawoskrętu, facet z podporządkowanej powoli włączał się do ruchu chcąc zdążyć wjechać przed tirem, który jechał za Nami. Nagle gościu z Renault tak j***ął po hamulcach, że ja nie wyrobiłem i wjechałem mu w dupkę. Oczywiście moja wina, bo zamiast patrzyć się na Renault to ja na chwilę odwróciłem głowę w lewo, żeby zobaczyć co ten gościu z podporządkowanej robi, no i ta chwila wystarczyła. Wku*wiony jestem niesamowicie na siebie i w ogóle na ten zasrany rok 2014... Ten rok to jakieś fatum dla mnie, non stop coś się pieprzy. Auto już zacząłem ogarniać do ślubu, a tu dzisiaj masz Ci los nowy temat...

Zdjęcia wstawię w wolnej chwili to ocenicie co jest do wymiany etc. Po mojemu to zderzak przedni do wymiany, maska do wymiany, lampy w stanie średnim trochę poobcierane ale nie pękły. No i wzmocnienie pewnie z lekka ucierpiało. Najgorsze jest to, że zgłaszałem już w tym roku szkodę na AC, a teraz też będę musiał to zgłosić, bo wesele tuż tuż, a ja miałem swoim autem jechać. Oj polecą zniżki za***iście :( Z gościem oświadczenie spisałem, na szczęście ugodowy facet, też się wkurwił i to w sumie bardziej na tamtego pacjenta co z podporządkowanej powoli ruszał, ale co zrobić życie. Najważniejsze, że wszyscy cali i zdrowi. Dziwię się jedynie, że poduchy nie wystrzeliły, no ale widać to mała prędkość była, bo byłem też na odruchowym dohamowaniu, więc miałem może max 30km/h. Z drugiej strony crash testy robią przy 50...

Szlag by to trafił, dodatkowo mogę jechać max 60km/h bo mi się maska otwiera SIC!
Dzisiaj do roboty muszę jechać, więc patent na szybkości trza wymyślić i podwiązać czymś maske etc.

Zmęczenie + chwila nieuwagi = ...

a) okazja do malowania całego auta
b) okazja do wpakowania ksenonu
c) okazja do pie*dolnięcia się w łeb za swoją nieuwagę i głupotę

Ja wybieram odpowiedź C.

Pozdro!
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 09:48 przez Sony, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Kitaj »

C x2 :-P Kurde ty to naprawdę masz jakiegoś pecha w tym roku... A co do lamp to skoro poszła maska to lampy masz wyrwane z uchwytów i nie wiem czy obudowy z tyłu nie będziesz miał połamanej. Ja też się cieszyłem na początku że lampy są spoko dopóki nie obejrzałem ich dokładnie....
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Roxon40 »

Jeeeee... Sony ty zrób to auto i do ślubu już nim nie jeździj. Widać nie jest ci dane chyba nim jechać. :-(
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Sony »

Kitaj, no nie miałem czasu i warunków, żeby lampy oglądać, więc kurde ciężko mi powiedzieć. Na spokojnie sobie to zapewne sprawdzę w wolnej chwili, a teraz w dodatku weekendowy maraton w pracy mnie czeka :( Zastanawiam się póki co ile naprawa tego wszystkiego będzie mogła wynieść. Maskę jakoś wstępnie będę musiał wyklepać, ale to dopiero po wizycie rzeczoznawcy. Warianty są dwa: kasa lub bezgotówkowa naprawa...
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: goomis86 »

WspółczujeSony... niestety nauczka na przyszlość :-( Oby uszkodzenia okazały się jak najmniejsze.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: bartek »

Ja bym robił bezgotówkowo.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Sony »

Ja bym robił bezgotówkowo.
Wybrałem póki co wariant wypłaty na konto. Boję się, żeby nie orzekli szkody całkowitej jak wszystko podsumują na oryginalnych częściach z ASO. Wyszłoby mniej więcej jakieś 7500zł jak policzyłem :]

Do wymiany mam:
- maskę
- zderzak przedni
- atrapę chłodnicy
- zamek maski
- wzmocnienie zderzaka
- wzmocnienie czołowe (trochę tak jakby ruszone)
- lewa lampa (1 uchwyt strzelony, nie wiem jak dolne)

Chłodnica na szczęście cała, silnik i reszta gratów w porządku, jeszcze tylko muszę sprawdzić czy z klimą wsio OKi, ale to jak do pracy będę jechał. Maska mi się otwiera przy 70km/h :lol: No, ale już pi razy oko ją zabezpieczyłem, że teraz co najwyżej lata góra dół. Pójdzie taśma mocna pakowa szara i jakoś będę jeździł. Szkoda zgłoszona na AC, czekam teraz na telefon od rzeczoznawcy.

Obiecane zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Bartek26 »

nie ma dramatu , bedzie dobrze :) grunt że podłużnice całe , reszta zawsze łatwa do ogarniecia. No i najważniejsze że Ty jesteś cały.
Skill.... You can't buy it ....
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: skrzysieks »

Kurcze faktycznie masz pecha w tym roku ;/. Ale zderzak może się da uratować :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Najpierw tył, teraz przód - co za q**a pechowy rok...

Post autor: Sony »

skrzysieks, może się da, ale wolę wrzucić drugi, bo ten marnie będzie wyglądał. Trzeba by na ciepło wyprofilować. Dzięki Panowie za słowa otuchy :P Właśnie się zbieram do roboty, oby bez przygód ;)
ODPOWIEDZ