Dzika zwierzyna i mega fart

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: Jacek1234gml »

Dziś rano jechałem do pracy, wyskoczyłem z terenu zabudowanego i złapałem koło 100, wyskoczyły mi dwie sarny... jedna była już prawie w połowie szerokości drogi, druga jeszcze na poboczu. Nawet nie próbowałem hamować bo zobaczyłem je dość późno, delikatnie przytuliłem się do prawej strony drogi i wpasowałem się idealnie między głowę pierwszej a zad drugiej... Poczułem delikatne puknięcie jakbym przejechał po kamieniu... Delikatnie wyhamowałem, obejrzałem samochód i nie było śladu. Na całe szczęście.
Także uważajcie na swoje bryki bo o tej porze roku jest pełno saren przy drogach. Już nie umiem policzyć ile ich widziałem przy drogach tej jesieni
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: bartekmk »

sarenka pół biedy, najgorsza dziczyzna, ciężka zbita kulka, jak przypieprzysz to kasacja.

Nawet nie próbowałem hamować


nie czaje, choćby przeszkoda wyskoczyła 5m przed autem, ja nie zdąże zarejestrowac tego a noga już leży na hamulcu. chociaz jak mowisz, ze jechales koło stówy a z rana pewnie było ślisko to i tak za wiele byś nie zdziałał.
nie wiem czy to dobra decyzja czy nie, w kazdym razie mimowolna, ale ja zawsze uciekam tam gdzie jest wolne miejsce, tzn sytuacji mialem doslownie kilka ale głównie odbijam na przeciwny pas, na szczescie zawsze był pusty.
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: Jacek1234gml »

Poza tym jechałem na krótkich do jakieś 100m przede mną coś jechało i nie chciałem mu po lusterkach świecić. Przy stówie i zasięgu świateł jakieś 50m to była chwilka. Ja nie mam odruchu prawej nogi jak Ty, staram się zachować zimną krew. Poza tym lepiej rozwalić przód niż cały samochód i siebie w rowie.
Czy dzik jest gorszy to ciężko powiedzieć, na pewno szkody robi większe ale za to jest wolniejszy i nie wskakuje tak na drogę
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: skrzysieks »

Dzikiem możesz całe auto skasować. Ja tak w zeszłej zimy ledwo przed jeleniem wyhamowałem.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: haszczu »

Ja ostatnio miałem szczęście bo jeleń mi wyskoczył ale nieoczekiwanie zawrócił. Oj trzeba teraz uważać
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: bartekmk »

dokładnie, ja jadąc gdziekolwiek przez las czy pola w nocy jade 50, szkoda auta.. a przed chwilą pierwsze "drifty", marznący deszcz i na drodze szklanka.
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: Jacek1234gml »

Nie dobra pogoda... mam nowy programik ale nie mam za bardzo jak go wytestować na takiej drodze:(
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: Joe*Quarry »

miałem VW Golfem dwa bliskie spotkanie z Sarenkami błotnik/lampa/zderzak wszystko wymienione pomalowane w ramach PZU minicasko . Rzeczoznawca porobił fotki i parę dni i kaska na koncie, a to co zostało starczyło na kilka tankowań do pełna ;)
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: SGL79 »

Godzina ok. 20-tej i droga biegnąca przez las. Na liczniku niecałe 60km/h Nagle zauważam po lewej stronie drogi jakieś błyszczące oczy, (ok.50-80m od maski) i na drogę wchodzi stadko dzików - łącznie 5 szt. jeden za drugim. Zdążyłem spokojnie zahamować i przepuścić gadzinę ;)
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

Dzika zwierzyna i mega fart

Post autor: Jacek1234gml »

Ostatnio jadąc w nocy już z daleka zauważyłem coś kształtem przypominającego Bukę z trzeba parami oczu:) jak się za kilka sekund okazało były to trzy sarny, ja spokojnie zwolniłem, ale sarny były mądrzejsze od tych co ostatnio i zawróciły spłoszone z powrotem na pole
ODPOWIEDZ