Tolek na barierce

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Tolek na barierce

Post autor: Bartosz_n »

Miałem nadzieję , że już nigdy nie będę musiał zakładać w tej kategorii tematu związanego z wypadkiem . Niestety... trafiło się .

Wczoraj jechałem sobie na wieś by mechanik sprawdził mi powód stuków ( obstawiałem tuleje wahacza), wymieniłem zawieszenie nie cały tydzień temu ( całe szczęści, że wymieniłem w porę )
Poruszałem się drogą ekspresową E7 , padał deszcz nie przekraczałem prędkości powyżej 110-120 km/h .
Nie spieszyło mi się więc jechałem spokojnie .
Na dość długim łuku , facet focusem wjechał mi przed samą maskę ... nie chciałem w niego wjechać ( o hamowaniu nie było mowy , gdyż było mokro , nie wyhamowałbym... )
odbiłem na sąsiedni pas , niestety... tylnia oś straciła przyczepność . Zahaczyłem lekko o barierkę i obróciło mi dwa razy po 360 stopni w wyniku czego walnąłem przodem o barierkę i poprawiłem jeszcze tyłem .
na barierkach były zamontowane stalowe liny , które zahaczyły się o mój hak , który najprawdopodobniej uratował mi życie ....
linki wyhamowały mi samochód do zera ( uszkodziły trochę tył )
gdyby nie hak i liny na barierce wpadł bym do 2 metrowego rowu i pewnie już dziś bym tego tematu nie założył ...........

Niestety cała wina leży po mojej stronie ...
Nie dawno wsadziłem do tolka ponad 2 tysiące teraz znowu wydatek ...

Świadków brak ... zastanawia mnie tylko po jaka cholerę tej idiota w focusie wjechał na ten pas ...? nawet się nie zatrzymał by sprawdzić czy żyje .
Oczywiście mandacik też wpadł :-|

Panowie mam wielką prośbę do Was jeżeli ma ktoś na zbyciu jakieś zbędne części do Toledo to proszę o PW . Bo ceny na allegro mnie przerażają , a niestety z kasą teraz krucho . :-(


uszkodzenia takie jak widać na fotkach, dodatkowo chłodnica pękła i się trochę cofnęła . jestem ciekaw co z tylną belka
A oto zdjęcia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Tolek na barierce

Post autor: Roxon40 »

No to widzę nie ciekawie, koszta pewnie też teraz dość spore się zrobią. Nie zazdroszczę.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

Tolek na barierce

Post autor: Dawid1992P »

Dlaczego Twoja wina ? Nie umiem zrozumieć:P
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Tolek na barierce

Post autor: Bartosz_n »

Dawid1992P, nie przytarł mnie nikt , dobrowolnie ( świadomie ) wiechałem na sąsiedni pas . Policja uznała , że nie ma dowodów potwierdzających moją wersję .
Swiadek jadacy za mną widział tylko jak wykonałem obroty , nie był obecny przy zajechaniu mi drogi przez kierowce focusa .
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Tolek na barierce

Post autor: marek_igor »

no to nie zazdroszczę... ogólnie to z każdej strony coś do roboty
Ja jednak waliłbym w tego fagasa z Forda. A w takich sytuacjach, jakbyś miał kamerkę, może by to coś pomogło....
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Tolek na barierce

Post autor: Bartosz_n »

marek_igor, wiesz co, strach nie pozwolił mi w niego uderzyc . a po drugie może przez przypadek zabił bym nie tylko siebie ale także jego .
wiec wolałem się ratowac . ogolnie gdybym nie zrobil kompletnego zawieszenia to pewnie poszedł by na złom ale teraz juz mi go szkoda .
Dzieki zawieszeniu pewnie takze nie dachowalem bo na starym to w powietrze bym sie wzbil .
Mowi sie trudno z czasem doprowadze go do ładu ...
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Tolek na barierce

Post autor: Radziu »

zajechal Ci pas wyprzedzajac, czy jechal przed Toba, Ty go dochodziles i on zjechal na prawy?
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Tolek na barierce

Post autor: Bartosz_n »

Radziu,
jakieś pół kilometra wcześniej wyprzedziłem samochód i stwierdziłem , że nie warto już przed zakrętem wjeżdzać na prawy a na dodatek widziałem , że zbliżam się do tefo focusa on jechał ok. 90-100 tak na oko bo ciężko jest mi stwierdzić .
gdy byłem już na wysokości jego zderzaka zachciało mu się zmienić pas ( przypuszczam, że poprostu chciał łagodniej pokonać łuk ) oczywiscie zakladam ze nawet nie spojrzal w lusterka ,
wtedy ja odbilem na prawy no i ... wiadomo co dalej :-|
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Tolek na barierce

Post autor: Bonbini »

Bartosz_n, trochę klepania będzie, ale najważniejsze, że jesteś cały, bo auto zawsze można zrobić. Jak Ty te tylne lampy obiłeś??? Pamiętaj, że stłuczka podstawą tuningu :one: Nie martw się.

Lampy przednie: 2 x 100zł = 200zł
Zderzak przedni 250zł
Grill 50zł
listwa podreflektorowa 80zł
hokej 50zł
lampy tylne 4 x 50zł = 200zł
zderzak tylni 200zł
kierunki przód 2 x 20zł = 40zł
chłodnica ok. 240zł
pas przedni 150zł

razem 1460zł

plus robocizna i lakiery

nie zazdroszczę...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Tolek na barierce

Post autor: szymekgd »

Paskudnie to wygląda...

Bonbini pisze:chłodnica ok. 240zł


Podejrzewam, że dwie (wody + klimy) do wymiany, do tego wiatraki...
Michal
ODPOWIEDZ