Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: Szymek08 »

Połamać łapy to za mało jeszcze nakopać do dupy, w 150% powinni pokryć koszty i na koniec jeszcze powinno się ich twarze na banerach w mieście przez miesiąc wyświetlać a i jeszcze raz do dupy nakopać tak profilaktycznie
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: wojtekm »

W Hadze. Stałem na parkingu obok parku, gdzie auto wcześniej stawiałem X razy. Nie było mnie może pół godziny.
bartekmk, też tak myśle...
lipto0n
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:08

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: lipto0n »

Szybko zapadająca noc sprzyja chyba takim incydentom...

Sam w zeszłym tygodniu stałem się ofiarą kradzieży- poleciało na szczęście tylko radio- fabryczne... Klient chciał zawinąć też climatronic ale połamał tylko mocowania i odpuścił. W akcie frustracji rozjebał mi panel climatronika i musiałem kupić nowy.

Co do samego incydentu to łupem miało być całe auto, lecz na szczęście przed przyjazdem do Wawy postanowiłem się zabezpieczyć i skończyło się tylko na rozebranej stacyjce i pozostawienie mnie z problemem.

Panowie, stawiajcie autka w oświetlonych miejscach albo takich gdzie często ktoś przechodzi(np, okolice przystanku autobusowego).

Cała zabawa poleciała na mój koszt- nie ubezpieczyłem się od takiego przypadku- "zabawa" droga, bo przywrócenie autka do stanu używalności kosztowało mnie niecały 1000zł.

Oczywiście sprawa umorzona, jak inaczej. Przyjechali, spisali i olali.

W planach konkretne zabezpieczenie autka ale o tym może kiedy indziej.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: bartekmk »

najlepiej by bylo robic tak jak jaś fasola, zabierać kierownice do walizki i do widzenia;]
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: ghul17 »

pomału zaczynam żałować że naprawiałem zamki elektryczne w drzwiach... bo z tego co piszecie wyciagają wkładke zamka i zwykły śrubokret i po sprawie. najlepiej chyba wyciągnąć to kółeczko od wiosełka co w zamku siedzi (pod warunkiem ze ma sie centralny) i będzie cieżko im wejsc no ale to wtedy pewnie szyba poleci....
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: wojtekm »

Najlepiej wyjąć wkładkę zamka, kupić w ASO zaślepkę wkładki i juz jest jakieś utrudnienie dla złodzieja.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: Bonbini »

Kilka dni temu znów miałem nieciekawą sytuację z Tolkiem. Ktoś dokonał aktu wandalizmu wybijając mi boczną szybę kierowcy i lekko wgniatając dach (lakier odprysł do gołej blachy). Auto było normalnie zaparkowane w centrum na podwórku za kamienicą, gdzie zawsze wszyscy mieszkańcy parkują, ale w ciemniejszym miejscu. Dlaczego właśnie mój Tolek, dlaczego?... :cry: :cry: :cry:

Znów byłem w tym czasie w delegacji, ale kupiłem od razu szybę używkę, mam nadzieję, że nie kupiłem lekko zielonkawej, bo moje są idealnie przeźroczyste. Spakowałem ją do walizki i trochę wystawała owinięta ręcznikiem. Wracałem koleją i na dzień dobry pociąg miał 40min opóźnienia, ale to już inna historia.
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: ghul17 »

wojtekm ale zaslepke zawsze idzie łomem wyciagnać a jak juto tylko srubokret z wyciagnie i heja. dlatego lepiej wyciagnac ten plastikowy elment co w niego wchodzi wiosełko i złodziej raczej nie da rady pod warunkiem ze sie ma centralny z pilota
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: marek_igor »

Gorzej jak centralny z dnia na dzień przestanie działać, albo padnie akumulator
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Kradzież radia i akt wandalizmu-2 sytuacje w ciągu miesiąca

Post autor: remiq »

ghul17 pisze:najlepiej chyba wyciągnąć to kółeczko od wiosełka co w zamku siedzi (pod warunkiem ze ma sie centralny) i będzie cieżko im wejsc no ale to wtedy pewnie szyba poleci....

Gość, z którym pracowałem krótko na złomowcu miał na takie okazje cienką jakąś taką blaszkę z wypiłowanym na końcu haczykiem. Otwierał tym wszystkie auta, jakie przyjechały do pocięcia. Te zamknięte, bez kluczyków itp. też. Wkładał to pod uszczelkę jakoś i pogrzebał. Nie było śladów otwierania. Szefowi Mercedesa E320 W211 otwarł, jak sobie kluczyki zatrzasnął.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
ODPOWIEDZ