Mała obcierka

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

Mała obcierka

Post autor: misiekbig »

Nic nie czułem bo naprawde obcierka była bardzo delikatna nic nie bede robił z drzwiami bo nawet nic nie widac po przetarciu szmatką. Faktycznie szybko mnie znależli aczkolwiek numer dostali od matki do której zadzwonili najpierw na stacjonarke. A o tym ze poleci troche kasy z ubezpieczenia to jestem przekanany. w protokole policyjnym napisali o 20 cm obtarciu lakieru zderzaka i znikomym ubytku lakieru u tego klijenta. Sam sobie jestem winien mogłem sie nie pchać :-?
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mała obcierka

Post autor: lolek »

szymekgd pisze:Ustalenie danych wlasciciela to nie problem, ale zdobycie od operatora nr telefonu wymaga jednak dluzszego czasu, chyba, ze nr jest w ogolno dostepnej bazie...


Nie jest to problemem żadnym. Wszystkie numery telefonów są w jednej centralnej bazie danych. Problem jest w tym żeby policjantowi się chciało. Widać poszkodowany mial dużą siłe przebicia.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Mała obcierka

Post autor: szymekgd »

lolek pisze:Wszystkie numery telefonów są w jednej centralnej bazie danych.


Twierdzisz, ze operatora nie obowiazuje ustawa o ochronie danych osobowych? Wg. mnie policja moze wystapic o te dane, ale pewnie wymaga to uzasadnionego powodu i wypelnienia kilku papierkow, a wiec i czasu.
Michal
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mała obcierka

Post autor: lolek »

Obowiązuje. Tylko zastanów sie do kogo policja zwraca się z prosba o informacje przy aktualnej mozliwości przeniesiania numeru. Do wszystkich operatorów? Nie. Zwraca sie właśnie do urzedu, który prowadzi taka bazę danych. Nazywa się to platforma lokalizacyjno informacyjna centralna baza danych. Jak zadzwonisz na 112 czy inny numer alarmowy od razu ustalą skąd dzwonisz. Przechowują tez dane o numerach przeniesionych miedzy operatorami. Poczytac mozna wiecej na necie.
A policja pewnie wystepuje o dane abonentow. Podobno jestesmy krajem gdzie sluzby wystepuja najczesciej w UE o takie informacje. Niby wolnosc i demokracja a okazuje sie, ze zyjemy w panstwie policyjnym gdzie sledza kazdy nasz ruch.
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

Mała obcierka

Post autor: skaza24 »

Szwagier miał podobną sytuację z 10 lat temu
Tylko na skrzyżowaniu troche chciał wycofać bo za daleko podjechał i nie zauważył za nim auta , puknął delikatnie dziadka ale ten nawet nie wyszedł z auta tylko coś tam machnął ręką ,światła się zmieniły i szwagier odjechał .
Przyjechał do domu to już był telefon do domu z policji (godzinę to trwało)

Gdyby nie znaleźli telefonu to zapewne by sami przyjechali pod adres .
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Mała obcierka

Post autor: szymekgd »

skaza24 pisze:to już był telefon do domu


Wniosek jest prosty: wywalic abonament i kupic prepaida ;)
Michal
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Mała obcierka

Post autor: Roxon40 »

Bardziej bym się przychylił do wniosku przytarłeś to płać a nie kombinować z pre-paidem.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Mała obcierka

Post autor: siemionek78 »

jak zapisal numery rejestracyjne to sprawdzili gdzie auto ubezpieczone, w ''ubezpieczalni'' pewnie maja telefon kontaktowy do klienta i z tad mogli miec namiary :D
ODPOWIEDZ