Tolek vs Felicia

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Tolek vs Felicia

Post autor: dominik »

Jechałem sobie i z przeciwka jechała felicia na halogenach i jej mrugnąłem, gościu się trzymał srodka drogi więc zjechałem do krawędzi jezdni zachaczając pobocze i było ,,trzask". Patrze za siebie a gościu pojechał dalej, więc wsteczny, nawracam i zanim. Dogoniłem gościa i gadka, że uciekł itd, powiedział że dla niego lusterko to nie duża strata i nie miał potrzeby się zatrzymywać. Zadzwoniłem na 997, po chwili przyjechał radiowóz, rozmowa z nami na osobności. Pojechaliśmy na miejsce zdarzenia i tu niespodzianka, panowie wyciągneli kółeczko i mierzą. Okazało się że droga ma 420cm, tolek 220cm a felicia 190 cm. i moje lusterko wystawało 10 cm za oś jezdni. Na poboczu nie było śladów że zjechałem ( były liście i jak przyjechaliśmy to zjechaliśmy na pobocze, gdzie mogliśmy zatrzeć ślady) i moja wina. Ja powinienem zjechać na pobocze, nawet się zatrzymać i przepuścić pojazd. I nie ma śladu że jechałem po poboczu to jest moja wina. Oczywiście się nie zgodziłem z tym zarzutem i panowie policjanci stwierdzili że piszą wezwanie do sądu i przegrany pokrywa koszty rozprawy. Jak by nie było byłem na przegranej pozycji wiec przyjąłem mandat, dałem gościowi 40 zł na lusterko aby nie było pisma do ubezieczalni i się rozjechaliśmy.

I byłem pewny że jestem na wygranej pozycji a ty ququ :/

do zapłaty mandat 220zł 6 pkt ( nie wymiennych na bony do biedronki) i szukam lusterka


Stukła się lekko obudowa i szkło. mechanizmy chodzą więc nie jest tak źle :) ... zawsze koleś mógł jeszcze w lewo odpić i przejechać po boku i w tedy lipa.


JAk by nie było to teraz jestem sam zły na siebie że dogoniłem gościa. Ale pewnie jak bym nie dogonił też bym był zły :/. Jakaś nauczka na życie jest.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Tolek vs Felicia

Post autor: Kitaj »

Taaa jak to mówi ojciec mojego kumpla ktory jeździ starym kadetem: "A niech obrywa lusterko, jego droższe" :mrgreen: Podobnie było w tym przypadku ;-)
Ale dziwi mnie postawa policjantów bo w 90% przypadków albo nawet wiecej dzielą winę po połowie dlatego wiekszosc kierowców sie nie zatrzymuje bo poprostu wiadomo że obydwaj dostana po mandacie...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Tolek vs Felicia

Post autor: dominik »

zaważyło to iż tolek jest szerszy niż szerokość jezdni do osi, a na liściach ślady opon nie zostają , wiec wyszło jak wyszło
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Tolek vs Felicia

Post autor: remiq »

dominik pisze:JAk by nie było to teraz jestem sam zły na siebie że dogoniłem gościa. Ale pewnie jak bym nie dogonił też bym był zły . Jakaś nauczka na życie jest.

Trzeba było gliniarzom powiedzieć, że miał źle ustawione halogeny i Cię oślepił. A nie wolno na halogenach w warunkach dobrej widoczności jechać w ciągu dnia. A gościa w pysk lać za głupie gadanie :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Tolek vs Felicia

Post autor: dominik »

myślisz że nie pwoiedziałem... powiedziałem że mnie oślepiały, a oni że to nie jest powodem kolizji .... i tak w koło Macieju :/

[ Dodano: 2011-10-31, 22:14 ]
Obudowa już kupiona, co prawda czerwona ale mam lakier więc malnąć to nie problem. Szkło dostałęm w gratisie bo pęknięte ale nie taki pająk jak u mnie :P ale mam już namiar gdzie kupie lustro z matą za 35 zł :)
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

Tolek vs Felicia

Post autor: Wyplosz »

to jest nasze cudowne polskie prawo....
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Tolek vs Felicia

Post autor: dominik »

Wyplosz, mam takie powiedzenie ,, buta nie zjesz" ..... trudno stało się.... całość wyjdzie mnie około 300 zł z mandatem, to nie jest tak źle.... no ale szkoda i tych 3 stów, na ulicy nie znajde :P. ale teraz jest dla innych jakaś informacja jak wygląda kolizja na lusterka.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Tolek vs Felicia

Post autor: Sony »

dominik, jak oni Ci liczyli szerokość auta, że wyszło im aż 220cm ? :647:
Czyżby wliczali obydwa lusterka ? Powinni policzyć tylko od lewego lusterka do prawej krawędzi auta nie wliczając prawego lusterka wg mnie.

Tolka wymiary -> http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... do/ii.html

A tutaj wymiary Felicji -> http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... ia/ii.html (pierwsza generacja ma praktycznie identyczną szerokość)

Hmmm... :roll:
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Tolek vs Felicia

Post autor: dominik »

sony o tym samym pomyślałem ale już w domu. I teraz nie wiem czy mogę się odwołać bez udziału sądu?.... czyli np jechać na polcje i prosić o jeszcze jedną analizę zdażenia?
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Tolek vs Felicia

Post autor: Bartosz_n »

nie wiem czy odwołanie coś teraz da policja za pewne powie że jest już po sprawie i tylko sąd może zmienić decyzję. Ale jedno wiem napewno trzeba było tłuc tego ch... Nie cierpię takich buraków co nie zjeżdżają innym. Wozi się środkiem drogi jak by był k...a jakimś królem.
ODPOWIEDZ