Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
barneyoss

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: barneyoss »

Ostatni weekend jak i poniedziałek miałem bardzo pechowy, w sobote zostałem 2 razy zatrzymany przez drogówkę za co otrzymałem 14pkt i 200zł mandatu, natomiast w poniedziałek rano miałem kolizje z psem...
Jade sobie do pracy, a tu z otwartej bramy pewnej posesji wybiega mi na droge wielki stary owczarek, udało mi się przyhamować i go przodem wyminąć ale niestety z całym impetem przywalił mi w drzwi... Zatrzymałem się i ku mojemu zdziwieniu widze pęknięty lakier na drzwiach pasażera i odstająca listwa.
Pies uciekł, pojechałem na posterunek spisac protokół a potem szukać właściciela psa. Do tego czasu z drzwi odpadło kilka dużych płatów lakieru razem ze szpachlą grubości do 4mm :(
Zdołowało mnie to konkretnie, aż do dziś chodze struty, bo auto mam pół roku, sporo wsadziłem w niego, graty do wiosennego podniesienia mocy czekają a tu taki suprise.....Na szczęście znalazłem właściciela psa i mam dostać odszkodowanie z PZU bo mieli ubezpieczoną posesje.
Dziś był likwidator, porobił zdjęć-po umyciu widać, że i tylne drzwi dostały co wskazałem przy oględzinach. Jutro jade po drzwi przednie, bo postanowiłem je wymieniać, żeby tych nie lepić. Blacharz stwierdził, że ogólnie bok pasażera był malowany i robiony na sztuke najtańszą szpachlą prawdodopodobnie w niemczech jeszcze. Zaproponował malowanie dwojga drzwi z cieniowaniem błotników i polerką za ok 900zł. Sam jak go kupowałem dojrzałem tylko, że lampa była zmieniana i robiony rożek maski, bo były ślady i do tego tez sie przyznał sprzedawca.
Teraz mam kilka dylematów. Czy wogóle za szpachlowane drzwi moge liczyć na jakieś pieniądze? Wogóle lubie mieć auto igiełke i obawiam się, że mogą być z nim w przyszłości problemy :(
Zastanawiam się także, nad sprzedażą, ale silniczek ładnie hula, przebieg sprawdziłem niekręcony 189tyś, po wymianie rozrządu, turbawka świeżo po czyszczeniu, przepływka wymieniona, xenony założone, przyciemnianie szyb miało być robione w tym miechu, nawet większy IC czeka na montaż po zachipowaniu. Ech.. Co mi możecie poradzić w moich rozterkach?
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: grzesiek998 »

zrób auto i jeździj;) sprzedasz tego i co?kupisz jeszcze wiekszą niespodzianke.... element latwiej wymienić niż zajechany silnik
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: siwy_a1 »

Jak pół bryki było malowane, to i do przebiegu podchodziłbym z dużą rezerwą ;-) Ale skoro autko śmiga ładnie, to chyba nie ma co płakać, tylko robić drzwi i latać dalej :-)
siwy_a1
barneyoss

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: barneyoss »

Fotki autka
Obrazek

Obrazek

Przebieg auta sprawdzany juz przez 3 fachmenów, auto jest pod opieka SKN-Tuning z Lublina, silnik był doprowadzany do zdrowej serii, żeby zrobic u nich wirusa.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2011, 11:28 przez barneyoss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: grzesiek998 »

barneyoss, prezentajci samochodu dokonaj w odpowiednim dziale;) a fotki cos nie chcą sie pokazać :-/
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
barneyoss

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: barneyoss »

Prezentacja na wiosne po dokonaniu zaplanowanych modów, a z fotkami to chyba problem imageshacka :-/
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: maniekmc »

Kilje i porażki na drodze opisujemy w innym dziale.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: Sony »

barneyoss, skąd ja znam historię z owczarkiem hmmm... :P

Ja na szczęście swoją przygodę zakończyłem na lekko pękniętym zderzaku ;) Na Twoim miejscu robiłbym auto i śmigał dalej :)

A co do imageshack to znów coś zmienili i moja instrukcja na forum nie jest już prawidłowa. Teraz trzeba wybrać po wczytaniu zdjęcia link z wersji Kod na forum usuwając dopisek (Uploaded by...)

Spróbuj wrzucić fotki.

Ostatnio strasznie skołowany jestem, ale jak znajdę czas to poprawię instrukcję wstawiania zdjęć...

Pozdrawiam! :)
barneyoss

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: barneyoss »

Udało się wrzucic fotki, jade po drzwi-tych nie będe lepił :) Udanych ostatków %% :-P
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Kolizja z psem i niemiła niespodzianka 1M...

Post autor: rysiekkk1 »

Popieram decyzję, też bym nowe drzwi założył, bo ze szpachlą tak to właśnie bywa...
ODPOWIEDZ