Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Szyba

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Szyba

Post autor: Kitaj »

Zazwyczaj zaczna sie od małego kamyczka a później pękniecie postępuje własnie przez cała szybe... Kumpel mial taki przypadek w Oplu Vectrze B że podczas mycia samochodu w lecie polał wodą na szybe i zrobilo chrup i pękniecie z góry na dół...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Szyba

Post autor: Sony »

soban666, zapoznaj się z regulaminem w celu przywitania i poprawienia pola "Skąd".
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Szyba

Post autor: Alicante »

Też mam 2 odpryski na szybie, zastanawiam sie czy będą sie w zimie rozszczepiać od mrozów, czy lepiej jakoś to wcześniej wypełnic "dmuchajac na zimne"
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Szyba

Post autor: mcsurf »

ja ostatnio doliczyłem się 5 odprysków ale od kilku miesięcy nic się z nimi nie dzieje więc czekam. Kasę na szybę w razie systematycznie odkładałem więc jest :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Szyba

Post autor: Kitaj »

Gdy pojawi sie odprysk to słyszałem ze trzeba wypełnic chyba w ciągu jednego dnia czy jakos tak bo poźniej naleci tam brudu i tego sie nie da dobrze wypełnic...
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Szyba

Post autor: bart111 »

Kitaj pisze:Gdy pojawi sie odprysk to słyszałem ze trzeba wypełnic chyba w ciągu jednego dnia czy jakos tak bo poźniej naleci tam brudu i tego sie nie da dobrze wypełnic...


Ja ostatnio wypełniałem u siebie odprysk+zaczęła szyba trochę pękać przy odprysku, który był już za poprzedniego właściciela (samochód kupiłem dwa tygodnie temu). Po wypełnieniu nie ma śladu, ale faktycznie jeśli zbierze się syf w dużym odprysku/pęknięciu to ślad zostanie.

Alicante pisze:Też mam 2 odpryski na szybie, zastanawiam sie czy będą sie w zimie rozszczepiać od mrozów, czy lepiej jakoś to wcześniej wypełnic "dmuchajac na zimne"


Alicante najlepiej wypełniać jak najszybciej to co już jest i nie czekać jak całkiem coś pierdyknie :mrgreen:
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Szyba

Post autor: migacz1981 »

Panowie spotkał się ktoś z opiniami o szybach nowych z allegro w połowie ceny zamiennika z nord glass niestety nie podam linka bo mam problem wieczorem żeby wejść na allegro a co dopiero zalogować się Szyba z Leszna za 200 zł + 55 za transport
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Szyba

Post autor: Danielek. »

Mi zalozyli z ubezpieczalni szybe nord glass rzekomo sie nie nie rysuja ale wiadomo ze przy cenie 200zl jest to kit,mam ja poltora miesiaca i narazie nie zauwazylem rys,zobacze co bedzie pozniej.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Szyba

Post autor: migacz1981 »

Wszystko już załatwione przednia szyba zielona z pasem do 1L razem z montażem w serwisie firmy pilkington w Wałbrzychu koszt 350 pln
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Szyba

Post autor: Alicante »

Próbowaliscie załątać te odpryski tymi zestawami naprawczymi z allegro?
Ja mam 2x małe od lat, ale zaczynją rosnąć pajączki i mysle zeby to wypełnić klejem, jeszcze przed zimą.
ODPOWIEDZ