Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Sony »

Faktycznie tegoroczna zima jest niesamowita. Mnie również dotknęła mała stłuczka.

Jechałem sobie w dniu dzisiejszym do pracy. Na budziku 50km/h, a tu nagle z prawej strony jakieś 10m przede mną wybiega piesek pokroju małego pudla, a za nim wielgaśny owczarek niemiecki! Chyba się zwierzyniec w ganianego bawił :/ Reakcja była szybka... Odbiłem w lewo, hamulec, kontra żebym w rowie nie wylądował i pies dzięki temu nie wylądował mi na masce tylko na prawej części zderzaka. Odbił się, jak wysiadłem z auta to gdzieś uciekł i tyle go widziałem. Kilka domów w okolicy, nikogo na podwórku nie ma, szukaj teraz właściciela nie wiadomo gdzie :/ Pies wybiegł z pola, więc nie wiadomo kto był właścicielem.

Zjechałem na pobocze, patrzę na zderzak, a tam wsio pęknięte i dwa fragmenty urwane...
Plus taki, że lampa i maska uratowana, ale zderzak tak czy siak do wymiany. No i intercooler teraz ma powietrza więcej :P Fotki zapodam najpóźniej jutro.

Zapewne zgłoszę szkodę na AC (znów 10% pójdzie w dół na rok :/)... Cały zderzak jest do wymiany, bo z takim rozwalonym jeździć niezbyt mi się widzi. Jaki zderzak proponujecie :D ? Pedritos miał fajny z Neo-design czy jakoś tak ;)

Ciekawe jak mi to rzeczoznawca wyceni... Nie mam amortyzacji wykupionej, bo bym zapłacił majątek (co ciekawe nowa polisa obowiązuje od wczoraj :P)...

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 16:58 przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: bartek »

TS
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: koti »

Sony pisze:znów 10% pójdzie w dół na rok

W porównaniu z ceną nowego zderzaka to i tak będziesz do przodu.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: kornat »

Sony, znam ten ból. Mi podobny pies w identyczny sposób połamał ramkę halogenu, łapacz powietrza, ramkę reje. i tablicę.
Czy ci ludzie nie potrafią trzymać zwierząt na podwórku tylko muszą je puszczać albo wyrzucać? :(
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Roxon40 »

No to już jakaś masakra jest znów stłuczka. Sony jak już zmieniasz zderzak to wrzucaj z TS :-)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Kitaj »

Sony jest idealnym przykładem na to że AC jest jednak potrzebne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Wyplosz »

Sony, TS albo Cupra, tylko Cupre za dobre pieniądze ciezko znaleźć, bo TS można czasem za nieduże pieniądze kupić
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Sony »

Fotki wrzucone w pierwszym poście. Jak widzicie tragedii nie ma, jednak wyglądałoby to nawet po sklejeniu jak pół du** zza krzaka...

Jak myślicie ile mogę dostać z Auto Casco za coś takiego ?
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: Tyber »

Sony, ojciec ma podobny zderzak a powiedzialbym nawet ze identycznie pekniety, bo jak wyjezdzalem z pod bloku auto mi sie zsunelo z kolejiny wyjezdzinej przez auta. I udezylo w bok innego auta, tamten ma wgniecenie a mi odlecial taki kawalek jak tobie w 1 czesci. Ale jest tak przyczepilem pomalowalem i jakos takos wyglada.
GangstaMarc

Toledo 1M vs Owczarek niemiecki

Post autor: GangstaMarc »

Eeee tragedii nie ma.. tylko, że np ja bym nie mógł patrzeć na coś takiego bo by mnie chyba szlag trafił. Szczerze współczuje. Pretekst do tuningu jest - tylko kto za to zapłaci? Może i ubezpieczalnia alby przy kolejnej składce już Ty.

Tak czy inaczej trzeba mieć szczęście na drodze, bo nawet umiejętności za kółkiem nie zawsze wystarczą. Zwykły pech, a czasem głupota lub zdenerwowanie dają się we znaki :-/
ODPOWIEDZ