[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
ODPOWIEDZ
FUCKER
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:48

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: FUCKER »

remiq pisze:Miałem porównanie na jarzmach, które sam robiłem (jedno piaskowałem i jedno szlifowałem). Piasek nie wyczyścił wżerów, a używałem na prawdę drobnego i na wysokim ciśnieniu (6-8 atm).


Twierdzisz, ze poprzez szlifowanie wyczyścisz wżery ? I jest to lepszy sposób niż piaskowanie? Jeżeli tak twierdzisz, to pewnie nigdy nie miałeś piaskarki w ręku.
Zapraszam do polubienia mojej strony

https://www.facebook.com/kameleon.org
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: remiq »

Twierdzisz, ze poprzez szlifowanie wyczyścisz wżery ? I jest to lepszy sposób niż piaskowanie? Jeżeli tak twierdzisz, to pewnie nigdy nie miałeś piaskarki w ręku

Nie piszę, że lepszy sposób. Każdy jest dobry w inny sposób. Piaskowanie jest szybkie i nie trzeba odtłuszczać. Przedmuchasz sprężonym powietrzem i malujesz. Ale mało kto zrobi to sam w domu. A szlifierkę ma chyba każdy na forum. Po drugie napisałem to na podstawie własnych prób. Może gdybym miał taki sprzęt, jak piaskują zęby dentyści, to by się dało, ale miałem do dyspozycji przemysłową komorę do piaskowania ze stałymi dyszami i efekt był taki, jaki był. Drugie jarzmo złapałem w imadło, wziąłem twardą szczotkę na szlifierce, darłem aż wyczyściłem do zadowalającego poziomu i moim zdaniem wyszło lepiej.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: rafrut6 »

Bartekmk piaskuj będzie dobrze tak wygladaly moje po piaskowaniu i malowaniu w Seacie.

Obrazek Obrazek

Napewno sam nie wyczyscił bym tego lepiej ;-)
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
FUCKER
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:48

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: FUCKER »

remiq pisze:ale miałem do dyspozycji przemysłową komorę do piaskowania ze stałymi dyszami i efekt był taki, jaki był.


Czyli nie możesz pisać, że używałeś drobnego piasku. Bo w przemyśle gradacja ścierniwa przypomina kamienie. A nie piasek. Co za tym idzie niszczy powierzchnię.

Trzeba wiedzieć, co czym się piaskuje.
Bardzo często piaskuję, nawet pod lakier systemem m/m i wychodzi lustro. Czyli da się wypiaskować, żeby element nie wyglądał jak po punktaku.



rafrut6
Widzę, ze nawet gumy polakierowałeś.
Zapraszam do polubienia mojej strony

https://www.facebook.com/kameleon.org
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: remiq »

FUCKER, dla Twojej informacji, to pracuję dla firmy, która obrabia szkło i tam nie piaskuje się żwirem rzecznym, tylko prawie pyłem. Przemysł to nie tylko zdzieranie rudej z ram naczep, czy czyszczenie cegły... Ogarnij się. Jeśli potrafisz żwirem machnąć budę na lustro, to stary, szacun kosmiczny. I przestań się czepiać. Wstaw fotki Twojej pracy, a wtedy może uznam Cie za autorytet.

Koniec OT.

W każdym razie jakby nie wyczyścić zacisków, to polecam nasmarować je potem Hammeritem :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: bartekmk »

mieszajcie mi w głowie dalej. jak kazdy pewnie wie moje zaciski będą czarne i mają być matowe, bo błysk lubie tylko na lakierze. sprobuje najepierw obróbke ręczną plus hamerajta bo to nic nie kosztuje, jak bedzie dobrze to machne kilka warstw i tyle.
FUCKER
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:48

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: FUCKER »

remiq pisze:Jeśli potrafisz żwirem machnąć budę na lustro, to stary, szacun kosmiczny.


Czytaj dokładnie co napisałem. Piaskuje i od razu na to podkład i kolor systemem m/m i lakier wychodzi lustro. To znaczy, ze po piasku jest się w stanie uzyskać ładna powierzchnię. Jeżeli by tak nie było, nie uzyskał bym takim systemem gładkiego lakieru. Tylko ścierniwo trzeba odpowiednio przygotować.

Jak dobrze poszukasz w google to znajdziesz moje prace czy projekty.

Koniec OT

http://www.lakiernictwo.org.pl/download.php?id=7946

http://www.lakiernictwo.org.pl/download.php?id=8283
Zapraszam do polubienia mojej strony

https://www.facebook.com/kameleon.org
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: remiq »

FUCKER, niech Ci będzie. Ale chropowaty odlew żeliwny z porami po formie odlewniczej lepiej mi wyszedł wyczyszczony szczotką niż piaskowany i na tym zakończmy.

W każdym razie bartekmk, na zaciski tak jak napisałeś szczotka + Hammerite i będzie fajnie. Dodatkowo Hammerite wybaczy Ci nie do końca doczyszczone fragmenty odlewu, bo wiąże trochę rdzę, a proszkowy nie i mogły by Ci potem bąble wyjść.
A przy matowym czarnym nie będzie widać pyłu z klocków :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
lipto0n
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:08

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: lipto0n »

Panowie, takie pytanko/a. Czy Hammerite jest dobrą "farbą" do malowania zacisków? Wiadomo, że klocki są narażone na wysoką temperaturą itd. Czy klocki przed malowaniem trzeba jakoś przygotować(pomijam tutaj usunięcie zabrudzeń itp. szczotką drucianą jak i odtłuszczenie). Można śmiało malować zaciski nie demontując ich? Z upaćkaniem czegoś w pobliżu nie ma problemu?

Słyszałem również, że ludzie ciachają zaciski zwykłym sprayem w puszce. Jak się odniesiecie do tego. Głupota czy to nie ma najmniejszego znaczenia.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Jaki kolor zacisków - jak pomalować ?

Post autor: remiq »

lipto0n, Hammerite daje radę, bo ma dobrą przyczepność do metalu. Można malować zwykłą w puszce, ale to będzie mało trwałe.
Możesz pomalować cały zacisk na aucie jak leci. Zamaskuj tylko elementy, które nie mają być pomalowane jakąś taśmą malarską. A nawet jak nie zabezpieczysz, to farba zetrze się z tarczy przy pierwszym hamowaniu :) Najwyżej będzie brzydko wyglądała.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
ODPOWIEDZ