Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ramzes.kris
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 21 mar 2012, 00:37
Auto: 1M
Model: 1.8 20v
Skąd?: Konin

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: ramzes.kris »

Mam takie pytanko co prawda mam Pb ale pytanie ma sie co do kata czy w 1.6 16V AUS wywalal ktos kata. Podobno sa tu dwie Sondy Lambda jedna przed a droga za katalizatorem Pewnie bedzie jakis problem z tym
Pracuje by żyć , a nie żyje by pracować :)
Było : 1.6 16v
Jest : 1.8 20v

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6181
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: NED »

Jasne że będzie problem.Masz wszystko napisane wystarczy poszukać np. na str. nr. 29 tego wątku.
NED
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: fecko »

futrosky pisze:Dopisze się jeszcze raz bo mi nikt nie odpisał po poprzednim poście.
Zrobiłem pełny przelot. Kata wywaliłem i tłumnik wywaliłem. Rurka przez cały samochód. Moje pytanie :
Czemu na biegu jałowym nie ma gwizdu ( nie słychać turbo ) tylko powietrze.
Efekt Blow Off jest ale na biegu jałowym tylko powietrze słychac a nie gwizd.
Zerknijcie na efekt tu :
https://www.youtube.com/watch?v=LAzCvL2kIhw

Audi ma ten efekt, i kumpel od Bory też ma.
Czy Seaty mają inne wygłuszenie czy o co chodzi ?
Może coś z turbo ?


No w końcu dowiedziałem się skąd ten dźwięk. U mnie jest tak samo jak na tym filmiku tj. po puszczeniu gazu pojawia się ten charakterystyczny dźwięk. Najczęściej słyszany przy zmianie biegów 1-2-3 przy czym najgłośniej z 1-2. Pierwszy raz, usłyszałem go kiedy przepaliła mi się rura przy katalizatorze. Potem po jego wywaleniu i wspawaniu rurki do obudowy dźwięk pozostał. Przez pół roku zastanawiałem się co jest grane i teraz doszedłem do wniosku, że to wina katalizatora a właściwie jego braku.
ODPOWIEDZ