[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: frymar1992 »

Witam, w swoim Toledo 1M zamierzam zrobić tłumik przelotowy, katalizator został zastąpiony już rurką a końcowy jet ORI. Po wywaleniu końcowego jest zbyt głośno (założyłem go z powrotem) więc chce wstawić jakiś przelotowy. Pytanie jaki tłumik środkowy przelotowy polecacie tak no do 150zł ? Silnik To 1.9 TDI (ALH)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 12:51 przez frymar1992, łącznie zmieniany 1 raz.
Frymar
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: futrosky »

wywaliłeś końcowy i jest głośno ?
Czyli jak ? Pierdzi ? Ja mam zrobiony pełen przelot, brak kata i brak końcowego i na wolnych obrotach nic nie słychać, a jak się stanie z tyły samochodu to tylko syczenie.
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: Procent »

futrosky, wstaw filmik jak to słychać. u mnie po zastąpieniu kata rurką jest syczenie
frymar1992
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2013, 22:28

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: frymar1992 »

No jest po prostu głośno i to aż za bardzo :-/ Bo końcowy w Toledo jest przecież jedynym tłumikiem, innego po drodze nie ma a na samej rurze od początku do końca jest za głośno
Frymar
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: futrosky »

jutro postaram się nagrać filmik i wam pokazać jak ja mam :)
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: ghul17 »

z cHecia pos lucHam jak to wyglada bez koncowego tłumika. mam zamiar u siebie wywalic.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: futrosky »

niestety mojego nie nagrałem. Ponieważ strasznie jestem nie czasowy w tym tygodniu. Ale znalazłem wam filmik naszego kolegi z forum Kaspola który ma przelot.
ja mam prawie tak samo albo tak samo. Przy wolnej chwili nagram swój.
https://www.youtube.com/watch?v=xFrNPAr7th4
kitencjusz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Łochów

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: kitencjusz »

Witam. Kolego w seatach tych 130km stosowany jest tłumik środkowy przelotowy który troche wcisza, wstawienie rurki zamiast katalizatora jest nie dokońca dobrym rozwiazaniem można pokusic sie i wstawić strumienice ona też jest przelotowa ale ma tz zwężke w środku która zwalnia nieznacznie spaliny.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: kornat »

kitencjusz pisze:Kolego w seatach tych 130km stosowany jest tłumik środkowy przelotowy

Zdziwiłeś mnie tym, aż musiałem przeglądnąć katalog. Żaden 1.9TDI dostępny w Toledo/Leonie nie ma tłumika środkowego. Jest tylko złącze elastyczne (plecionka)>katalizator>tłumik końcowy. Tłumik środkowy występował w Loenie 1.9 SDI.
kitencjusz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2014, 20:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Łochów

[ALL] Tłumik przelotowy w TDI

Post autor: kitencjusz »

Siedze w tłumikach 8 lat robie praktycznie wszystko z uklaldami wydechowymi z uwagi na to że układy wydechowe w toledo/leon to dosyć dobra konstrukcja i żadko kiedy sie psuje to miałem okazje ostatnio wymieniac w leonie 1.9TDI 130km układ i tam był środkowy tłumik nie wiem tylko czy ten tłumik nie był też w golf IV, Octawia. Ja tez mam sam przelot od turbiny i w dodatku końcowy tłumik jest pusty i chuczy a jak odpale auto w garażu to mi smierdzi dośc mocno spalinami.
ODPOWIEDZ