[1M] Intercooler - przeróbka

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: Wyplosz »

Witam. Szukam kogoś na podkarpaciu kto przerobi IC od Meganki a dokładnie przespawa wyjścia tak żeby zamontować je do Tolka orientuje sie ktoś może gdzie jest taki warsztat ?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 12:32 przez Wyplosz, łącznie zmieniany 1 raz.
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
barneyoss

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: barneyoss »

Trochę odgrzeje kotleta, bo właśnie rozkminiam w swoim klekocie zrobienie FMICA. Sprawa nie jest prosta, ale ostatnio znalazłem w dobrej cenie IC podobny do tego z Ibizy Cupry BPX czyli z wlotem i wylotem z jednej strony co wg. mnie znacznie ułatwia montaż. Zastanawiam się czy możliwe jest wtedy wpięcie się w oryginalne fabryczne orurowanie od małego SMICA. Wtedy sprawa nie byłaby taka trudna, zostaje kwestia zamocowania go z przodu i przedłużenia rur :-D Nie wiem czy dobrze rozkminiam, poprawcie mnie jak się mylę.
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: shiro »

a ja mam inne pytanie mianowicie w toledo 1l tdi były 90 koni i 110 . Posiadam tego co ma 90 czy jak bym zmienił intercooler na ten co był w tych 110 dało by coś ?? według logiki powinno ale wole zapytać czy ktoś już tak kombinował
obecny tolek :)
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: Wyplosz »

według logiki jak nakleisz na tylnej klapie napis TDI z czerwonym I to też powinno to coś dać, sorki nie wytrzymałem
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
barneyoss

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: barneyoss »

shiro pisze:a ja mam inne pytanie mianowicie w toledo 1l tdi były 90 koni i 110 . Posiadam tego co ma 90 czy jak bym zmienił intercooler na ten co był w tych 110 dało by coś ?? według logiki powinno ale wole zapytać czy ktoś już tak kombinował


hehhe kolego nic Ci to nieda, jak się nie mylę 90 i 110 miały te same IC, nawet jeśli się różnią to minimalnie i powierzchnia chłodzenia jest malutka. Jak chcesz więcej chłodu to wstaw kratkę w nadkolu przy IC, obniżysz temp w dolocie o ok 8 stopni, ale jak masz nie dłubnięty silnik wątpie by Ci się gotował SMIC. Przyrostu mocy nie oczekuj.
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[1M] Intercooler - przeróbka

Post autor: shiro »

Wyplosz pisze:według logiki jak nakleisz na tylnej klapie napis TDI z czerwonym I to też powinno to coś dać, sorki nie wytrzymałem





skoro ktoś nie wie to pyta a kto kolego pyta nie błądzi ;]
obecny tolek :)
ODPOWIEDZ