Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

[1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Witam
W autku wyszedł tłok bokiem, naprawa jest nie opłacalna.
Planuje wykonać Swap na 1.8T AUM i mam w związku z tym kilka pytań.
Dawcą będzie VW Golf IV anglik.
Co może mnie zaskoczyć w trakcie podmianki? Wydech, skrzynia biegów, półośki będą z anglika, hamulce pewnie też.
Przepustnica jest sterowana elektronicznie więc pedał gazu i kawałek wiązki. To na pewno. Czy coś jeszcze wyjdzie?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: haszczu »

ECU wraz z wiazka również do wymiany o tym zapewne wiesz. Zegary pewnie też wymienisz wiec i immo trzeba programować albo na jakiś czas zrobić immo off.
Do nowego ECU czasami mogą nie podejść ABS, moduł komfortu ale wszystko kwestia elektronika

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Dzieki za odpowiedz.
Jutro zaczynam z bratem przeszczep. Etap pierwszy, przygotowanie biorcy. Mam cichą nadzieję, że nie będzie wiekszych komplilacji. Co bedzie sie dzialo zrelacjonuje. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: haszczu »

Powodzenia

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Pierwszy dzień prac zakończony. Biorca został wypatroszony, jutro będę przygotowywał go do przeszczepu oraz na warsztat idzie dwaca. Kilka zdjec z uszkodzen silnika.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: Bartek26 »

aum to taka zdławiona programowo wersja AUQ , czyli zgrywając soft z AUQ masz 180koni , powiem CI że z tym silnikiem będzie to już fajnie latać więc zastanów się nad hamulcami , żebyś nie musiał szukać kolejnego dawcy ale tym razem budy ;-)
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Ale mój dawca to golf gti i na oko widać że tarcze są większe i zaciski inne :) swap na heble też będzie ale najpierw serducho musi zacząć bić

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Prace ciągle trwają. Wczoraj golf oddał z siebie silnik. Po namyśle zdjelismy przedni pas w toledo. Dziś demontaż wiązki z golfa i przystosowanie jej do seata. Demontaż wydechu w obu pojazdach. W AUM pedal gazu jest elektroniczny a w AGN na lince. Tu będzie problem z montażem go w nowym miejscu gdyż jest przykrecony do osłony kolumny kierowniczej i chyba będę musial ją ściągać.
Wiązka z seata do podszybia ma 3 wtyki a z golfa 5. Niebieska na pewno jest od elektrycznego pedału gazu i z anglika latwo można ja zdjąć. Na jutro znowu coś sie znajdzie do roboty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: DzieX »

mrmiodek pisze:Tu będzie problem z montażem go w nowym miejscu gdyż jest przykrecony do osłony kolumny kierowniczej i chyba będę musial ją ściągać.


No faktycznie. To dodaj 15min do czasu, jeśli tego wcześniej nie robiłeś ;) Bardziej bym się martwił dodatkowymi wtyczkami.
Awatar użytkownika
mrmiodek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:42
Auto: 1M
Model: 1.8T AUM
Skąd?: Białystok

Re: [1M] Swap z 1.8 20 AGN na 1.8T AUM

Post autor: mrmiodek »

Sytuacja jest następująca. Pedały z anglika nie pasują więc kupiłem w internetach. Wiązka na miejscu, biorca przygotowany do przeszczepu. W oczekiwaniu na koło zamachowe, sprzęgło, uszczelniacze, oleje, filtry, etc umyłem silnik z osprzętem. Rurka od odmy przetarta, zamówiona. Bezpieczniki przy aku przeszły modyfikacje (instalacje AUM ma jeden przewód więcej od AGN). Koło zamachowe i sprzęgło z AGN nie podejdzie. AUM ma dwumas i z niego będę rezygnował. Koło VW 037 105 273C, sprzęgło SACHS 3000 384 001.

Ps.
DzieX pisze:
mrmiodek pisze:Tu będzie problem z montażem go w nowym miejscu gdyż jest przykrecony do osłony kolumny kierowniczej i chyba będę musial ją ściągać.


No faktycznie. To dodaj 15min do czasu, jeśli tego wcześniej nie robiłeś ;) Bardziej bym się martwił dodatkowymi wtyczkami.


Odkręcenie pedału przyśpieszenia to prosta sprawa ale powiedz mi jak szybko odkręcasz podstawę do której jest on przykręcony?
ODPOWIEDZ