Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
arni52

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: arni52 »

koledzy a co z dwumasem,wszyscy znajomi mi pier...., ze po zmianie softu i dodaniu pare koni siądzie koło dwumasowe,chce narazie sam soft zrobić gdzieś tak na 137 a potem turbina od ARL-a
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: Bambusek »

ja mam program na 141 i jakos dwumas daje rade, to juz granice jego wytrzymalosci :) pozniej jak bedziesz planowal podnies moc to trzeba sztywne zalozyc :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: Roxon40 »

arni52 pisze: soft zrobić gdzieś tak na 137


Już gdzieś pisałem. Mam tyle koni w aucie dwumas nie ruszany i póki co nie czuję objawów niedomagania a program mam coś ponad rok i auto nie jeżdżone przez emeryta więc taką moc znosi dzielnie póki co. Zrób sobie taki program i normalnie możesz sobie auto użytkować no chyba że już u ciebie dwumas niedomaga to wtedy jest duże prawdopodobieństwo że się wysypie dość szybko.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
arni52

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: arni52 »

wywalać katalizator?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: Roxon40 »

Możesz. U mnie nie ma sprzedał się i kasa poszła na program.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Antek1987
Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 SDI
Skąd?: Puszcza Mariańska

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: Antek1987 »

arni52, a nie lepiej najpierw zamontować turbinę ARLa a potem program?:) tak to będziesz musiał korektę zrobić, ja to przerabiałem ale kto powiedział że będzie mi mało mocy pod maską po pewnym czasie.
arni52

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: arni52 »

dziś miałem okazję przejechać się ARL-em koledzy handlarze mają,myślę właśnie o tej turbinie 1000zł na allegro kosztuje po regeneracji ale są prosto wyjęte z auta za 750zł ale tu jest strach że zaraz siądzie, a jak wy kupowaliście turbiny od ARL-a po regeneracji czy bezpośrednio wyjętą z auta?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: szymekgd »

arni52 pisze:a jak wy kupowaliście turbiny od ARL-a po regeneracji czy bezpośrednio wyjętą z auta?


Nie kupowałem ale tylko kupienie nówki lub ze znaną historią daje Ci gwarancję sprawności, po regeneracji i wyjęta z auta może być takim samym szrotem.
Michal
arni52

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: arni52 »

Witam po długim namyśle pojechałem dziś do łomianek na zmianę softu,magik nie mógł wyciągnąć więcej jak 127km powiedział że jest coś nie tak zjechaliśmy tolkiem na kanał bo mi mechanik wcześniej przykręcił turbinę bo przeładowywała.po oględzinach magika stwierdził że sztanga stoi kompletnie się na tym nie znam i jakiś zawór był skręcony na maxa magik rozruszała sztangę ale powiedział że to jest na tydzień czasu.Turbina trochę obudziła się do życia auto z powrotem trafiło na hamownie i po wkręceniu tolka do 150km/h z rury wydechowej poszło dużo białego dymu i tyle się napracowała turbina
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Toledo II ASV by Tune-Up

Post autor: Szymek08 »

to jedź do tego magika od turbin i porozmawiaj z nim po męsku ;-)
ODPOWIEDZ