Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Nieseryjne lampy

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
rafal0203
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:34

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: rafal0203 »

ja tez potrzebuje nie standardowe lampy do tolka91 rok najlepiej soczeweczki

[ Dodano: 2009-10-10, 13:47 ]
ja tez chce zmienic lampy i wlasnie slyszalem ze od punta pasuja soczewki tylko jak je tam zamontowac i zeby ladnie wygladalo

[ Dodano: 2009-10-10, 13:48 ]
ja tez chce zmienic lampy i wlasnie slyszalem ze od punta pasuja soczewki tylko jak je tam zamontowac i zeby ladnie wygladalo

[ Dodano: 2009-10-10, 13:48 ]
ja tez chce zmienic lampy i wlasnie slyszalem ze od punta pasuja soczewki tylko jak je tam zamontowac i zeby ladnie wygladalo

[ Dodano: 2009-10-10, 13:56 ]
ja tez chce zmienic lampy i wlasnie slyszalem ze od punta pasuja soczewki tylko jak je tam zamontowac i zeby ladnie wygladalo
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: Lucas »

kolego od punto lampy nie pasują. Same soczewki można kupić na allegro i sobie rzeźbić wpasowując je w reflektor od tolka.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: dany_2 »

Lucas pisze:kolego od punto lampy nie pasują. Same soczewki można kupić na allegro i sobie rzeźbić wpasowując je w reflektor od tolka.

I to jest najmniejszy problem, największy to ustawienie soczewek żeby świeciły pod odpowiednim kontem i polerowanie szkła. :-D
woojtaas88
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 19 lis 2008, 00:33

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: woojtaas88 »

sa wystawione jedne na do tolka na alegro poszukaj a znajdziesz
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: dany_2 »

woojtaas88 pisze:sa wystawione jedne na do tolka na alegro poszukaj a znajdziesz

daj linka do aukcji bo sam szukałem i nic nie znalazłem :-D
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: Lucas »

ja też nic nie znalazłem
Awatar użytkownika
matiszi
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:34

1L lift a przed lift

Post autor: matiszi »

Pytanie, czy lampy przodu te same są? i dokładka przedniego zderzaka?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: irocket »

Lampy wyglądają na podobne, ale poliftowe mają zaokrąglone rogi (słabo widać, ale widać na moim zdjęciu: https://i.imgur.com/4kdIPB8.jpg ). Niech ktoś jeszcze potwierdzi, że tak jest. Dokładki zderzaka powinny pasować, o ile mają takie same mocowania. Choć z polifta do przedlifta da się zamontować, bodajże Bonbini ma u siebie dokładkę. Możesz zapytać, czy pasuje bez problemu, czy coś rzeźbić trzeba.
Obrazek
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: remiq »

Poliftowe mają zaokrąglone rogi klosza na dole od strony atrapy i to jest jedyna różnica. Kierunkowskazy się różnią - przedliftowe mają niższe klosze z czarną wstawką u góry, żeby pasowała do wystającej czarnej uszczelki maski.
irocket pisze:Dokładki zderzaka powinny pasować, o ile mają takie same mocowania

Dokładki o ile wiem mają nieco inne zaczepy i są lekko inaczej wyprofilowane - przedliftowy zderzak mniej wystaje na dole i jest bardziej kanciasty. Ale nie jestem pewien. Wiem, że coś dłubali przy zakładaniu poliftowego do przed FL. Jak będę klecił moją, to porównam. Taki dokładki mają np. Bonbini, Kamilladka i kilku innych.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
PietrekSCI
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 10:31
Auto: 1L
Model: 1.9 TDi AHU
Skąd?: Cieszyn

[1L] Nieseryjne lampy

Post autor: PietrekSCI »

Przepraszam za odkopa, ale w sumie tu mi najbrdziej pasuje moje pytanie, mianowicie czy klosz z lampy poliftowej pasuje na obudowę przedliftowej?
Mam u siebie trochę odbłyśniki przypalone, bo poprzedni właściciel chyba żarówkę źle założył, wyszło przy okazji czyszczenia moich, znalazłem całą ale właśnie przedliftową, ładną, oryginał Hella też, ale klosz no nie pasuje
Toledo 1L 1998 1.9 TDi AHU
Jetta A2 1991 1.6 PN > 1.8 ABS with 17", gewinde
Golf MK2 1988 1.8 RP
ODPOWIEDZ