Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Sikor »

Ja niedługo maluję , mam akurat blisko dobrego lakiernika za doły zderzaków i listwy powiedział że powinien wziąć 250 zł ale za tyle to się nawet nie bierze bo woli komuś innemu cały element machnąć a nie grzebać się z listwami , to zapytałem ile weżmie za zrobienie jak dla siebie to powiedział że 400 i na tym stanęło :-)
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

Sikor pisze:weżmie za zrobienie jak dla siebie to powiedział że 400 i na tym stanęło


400zł za listwy i doły? Czy za malowanie całego zderzaka ?

Na szybko poszukałem na innych forach jak to z tym malowaniem jest i cenami. To w dwóch miejscach widziałem kwote 1000-1200zł za kompletne zderzaki i listwy. Z tego co mi wyliczyli to 50zł za listwe, a ludzie piszą że im po 100zł/listwe. Poprzednie auto dobrze zrobili... Sam już nie wiem.
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Sikor »

Za same listwy z dokładkami. 100 za listwę :shock: ceny z kosmosu :lol:
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

Sikor pisze:100 za listwę ceny z kosmosu


Dokładnie, u mnie wychodzi ze 50, co i tak wg mnie wygórowana cena.
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Maestro_86 »

Ja listwy malowałem sam, pistoletem HVLP za 50zł na zwykłym kompresorze który bił max 4,5bar bez reduktora i wyszło super :) Listwy to tak mały element że chyba nie da się zrobić zlewa :mrgreen: Upolować ładną słoneczną pogodę żeby się lakier ładnie rozlał na listwie i jak rano umalowałem wieczorem przykleiłem :P Jakby nie patrzeć kilkaset zł zostało na letnie grillowanie :-D
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: nikos172 »

Wydaje mi się, że 1200 czy tam 1300 za dwa elementy + listwy to GRUBA przesada... Ja za to bym zapłacił góra 650 zł i to już żeby dać zarobić dla Lakiernika. Więc Przyjeżdżaj do Ełku, dam Ci dobrego lakiernika

Albo daj mi 1000 i ja Ci już to zrobię ze będzie cacy :D hehe a tak na serio to chyba musisz zmienić Malarza :D
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: kuzio »

Maestro_86, to jak malowałeś? bo jak szukałem jakiś czas temu po forach miedzy innymi golfa IV itd to zalecali:
- 2 warstwy do zmiękczania tego plastiku czy jak to się tam nazywa ale wiadomo o co chodzi :-P
- 2 warstwy podkładu
- 2 warstwy koloru
- 2 warstwy bezbarwnego
I wtedy niby nie ma opcji, że coś się łuszczy pęka czy nie wiadomo co :-P Też tak robiłeś czy jakiś inny patent? I przez jaki okres czasu miałeś je pomalowane bo domyślam się, że do sprzedania auta ;-)
Pytam bo chyba też się odważę sam spróbować bo sprzęt mam, miejsce też, a same potrzebne lakiery to chyba nie duży koszt w porównaniu z tymi kwotami które wy tu wypisujecie... :-)
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

nikos172 pisze:Wydaje mi się, że 1200 czy tam 1300 za dwa elementy + listwy to GRUBA przesada... Ja za to bym zapłacił góra 650 zł i to już żeby dać zarobić dla Lakiernika. Więc Przyjeżdżaj do Ełku, dam Ci dobrego lakiernika

Albo daj mi 1000 i ja Ci już to zrobię ze będzie cacy hehe a tak na serio to chyba musisz zmienić Malarza


No najgorzej, że nie bardzo wiem na kogo zmienić... Rok temu malowałem poprzednie auto, to oni zrobili to najtaniej. Dosyć młoda firma, może rok temu szukała klientów ?

Maestro_86 pisze:Ja listwy malowałem sam, pistoletem HVLP za 50zł na zwykłym kompresorze który bił max 4,5bar bez reduktora i wyszło super Listwy to tak mały element że chyba nie da się zrobić zlewa Upolować ładną słoneczną pogodę żeby się lakier ładnie rozlał na listwie i jak rano umalowałem wieczorem przykleiłem Jakby nie patrzeć kilkaset zł zostało na letnie grillowanie


Za listwy wycenili mi 200zł, więc kupując sprzęt + farbe to w sumie wyjdzie na jedno :P Tylko sporo policzyli mi za zderzaki, 500zł/szt. ;/
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: nikos172 »

Art pisze:Za listwy wycenili mi 200zł, więc kupując sprzęt + farbe to w sumie wyjdzie na jedno Tylko sporo policzyli mi za zderzaki, 500zł/szt. ;/


No to za listwy, od biedy można 200 dać, to żaden majątek, a przynajmniej jak źle dobiorą odcień to przemalują jeszcze raz na swój koszt, oczywiście jak porządna firma. Co do zderzaków to :shock: 500zł/sztuka ?!?! To złodziejstwo w biały dzień !!
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

nikos172 pisze: Co do zderzaków to :shock: 500zł/sztuka ?!?! To złodziejstwo w biały dzień !!


Tez mi sie tak wydaje, dlatego utworzylem temat. Dzwonilem do czlowieka z polecenia, to przez telefon wstepnie mi powiedzial ze zderzak to za 250zl, ale to trzeba zobaczyc. Jutro do niego jade i zobacze ile mi wyliczy.
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
ODPOWIEDZ