Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: DjThomas »

Witam.podpinam sie do tematu. Mógłby ktoś określić koszt cześci do zmiany manualnej klimatyzacji na automatyczna ??

[ Dodano: 2012-11-26, 12:33 ]
WOLF69, kolego nie wiesz moze ile kosztuje taka zmiana z manuala na automa ??
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: guciek91 »

Kolego sciąg sobie instrukcje założenia climatronika i bd wiedział jakie częśći Ci są potzrebne.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: dominik »

DjThomas, kiedyś obiło mi się o uszy, że jest to koszt około 800 zł
smolen87
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:15

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: smolen87 »

Cześć!

chciałbym powrócić jeszcze raz do tego tematu. Jeżdzę Seatem Toledo II 1.8 20V z 1999r. Potrzebuję zamontować klimatyzację manualną (mam większe zaufanie do manualnej niż automatycznej - mniej awaryjna). Jest to narazie w fazie projektu ale najpóźniej do maja chcę już przeprowadzić instalację. Potrzebuję bardziej listy części niż instrukcji obsługi gdyż nie ja będę to montował.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: kuzio »

To ja się chętnie zamienię :-D bierz moją manualną, a ja twojego climatronica i po sprawie :D
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: DzieX »

smolen87 pisze:Cześć!

chciałbym powrócić jeszcze raz do tego tematu. Jeżdzę Seatem Toledo II 1.8 20V z 1999r. Potrzebuję zamontować klimatyzację manualną (mam większe zaufanie do manualnej niż automatycznej - mniej awaryjna). Jest to narazie w fazie projektu ale najpóźniej do maja chcę już przeprowadzić instalację. Potrzebuję bardziej listy części niż instrukcji obsługi gdyż nie ja będę to montował.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po Twojej interwencji możesz już nie mieć w ogóle klimy w aucie. Co Ci konkretnie w tym climatronicu nie pasuje?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 21:16 przez DzieX, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: mariusz88 »

czy ja dobrze rozumiem, że kolega ma climatronica i chce to na manualną przerobić ???? :shock: bez urazy ale żeby taki zabieg robić to trzeba mieć coś z główką :P no chyba że kolega wcale nie ma klimatyzacji bo nic na ten temat nie widzę :566:
smolen87
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:15

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: smolen87 »

Cześć!

Koledzy chyba się źle wyraziłem. Nie mam żadnej klimatyzacji, a potrzebuję ją zainstalować (w maju powiększa mi się rodzina i nie chcę syna ugotować podczas podróży). Ogólnie sprawę z awaryjnością klimatronika zaczerpnąłem z jakiegoś źródła w internecie, że jak coś padnie z komputerem to nawet nawiewiem sterować nie można. Jak coś to prosze wyprowadzić mnie z błędu.
Ponownie zwracam się z prośbą o udzielenie instrukcji montażu i podaniu spisu części jakie mam zdobyc do ZAINSTALOWANIA KLIMATYZACJI w samochodzie ktory JESZCZE NIE MA KLIMATYZACJI :)

Jeśli taka lista i instrukcja jest gdzies już umieszczona to prosze o przekierowanie

Z góry dziękuje
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: szymekgd »

Łatwiej i taniej zamontować manualną, elektryka jest banalna (np. http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0) do tego będziesz potrzebował ori instalacje ze sprężarką i chłodnicą.
Michal
smolen87
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:15

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: smolen87 »

Dzięki za schemat! mam gorącą prośbę: bo wiem że chłodnica i sprężarka to nie wszystko co muszę kupić, więc prosze o wykaz części. Wiem że napewno będzie inna nagrzewnica, przewody, wiążki elektryczne itp. Za pomoc stawiam dobrą flaszkę :)

Z góry dzięki
ODPOWIEDZ