Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Tuning silnika ARL

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
ODPOWIEDZ
kasprzyk_tbg
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:35

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: kasprzyk_tbg »

Witam wszystkich.

Niedawno kupiłem Tolka 1.9TDI 150KM z 2004r. Nie powiem, idzie pięknie ale zastanawiam się nad chip tuningiem. Proszę o informacje tych, którzy mają pod maską taki silnik i do już zmodyfikowali. Chodzi mi konkretnie o to w jakim stopniu jest odczuwalny ten przyrost mocy i momentu obrotowego (czy to się w ogóle opłaci? jak zwiększa się spalanie i czy układ napędowy: skrzynia biegów i sprzęgło+koło dwumasowe na tym nie będą cierpieć).
Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 12:45 przez kasprzyk_tbg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: Tomas »

Koledzy z klubu SEAT RACING mają podkręcone ARL-e. Oni coś tam koło 180-190KM z niego wyciskają, ale kiedyś na wspólnym spociku w Wa-wie mówili, że żeby to zaczęło jeździć to musieli przebudować sporo rzeczy. Zawieszenie i hamulce, ale nie wiem jak jest ze sprzęgłem (teoretycznie ori powinno wytrzymać te 190KM).
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: gurszczak »

kasprzyk_tbg, proponuje jeszcze zajerzeć tutej :) :arrow: viewtopic.php?t=12
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
radek
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2009, 09:20

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: radek »

W swoim ARL-u mam fabryczne zawieszenie i sprzęgło wszystko narazie wytrzymuje
parametry jak w podpisie
1M 4x4 arl+ 195 PS 390 NM
1P BWA+ 248 PS 380 NM
Awatar użytkownika
piotrek_TDI
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:40
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: piotrek_TDI »

Programem robisz około 180-190 km i już jakos to jedzie,program musi byc napisany przez człowieka który sie na tym zna ( polecam mr motors z ul Mineralnej w Wawie,diagtronik Janki k/Wawy)


do okolo 200 km wystarcza seryjna sprezarka powyzej tych mocy musi byc juz zmieniona na inną

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Altaro
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2017, 19:51
Auto: Seat toledo 2
Model: 1.9 TDI 180KM
Skąd?: Łódź

[1M] Tuning silnika ARL

Post autor: Altaro »

Ja w swoim ARL-u mam założone zawieszenie KN -20mm, sportowe sprzęgło, oraz wentylowane hamulce i zaciski z S3. Ponadto mam założone większe koło kompresji i program na 186KM i 420Nm... Kop jest niesamowity, niestety turbina często wchodzi mi w tryb awaryjny oraz auto prawie nie jedzie od dołu.... Słyszeliście o takich problemach ? Podejrzewam że koło kompresji jest zbyt ciężkie żeby się rozpędzać i zastanawiam się nad powrotem do ori...
ODPOWIEDZ