[1M] Montaż przednich świateł przeciwmgielnych

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

[1M] Montaż przednich świateł przeciwmgielnych

Post autor: Jacek1234gml »

Ostatnio w swoim tolku dołożyłem przednie światła przeciwmgielne. Opiszę jak wygląda montaż bo nie widziałem takiego tematu na naszym forum

Potrzebne będą:
1. Włącznik świateł z włącznikiem przednich p.mgiel
2. Komplet dwóch reflektorów wraz z kostkami 2-PIN, śrubkami i blaszkami montażowymi i oczywiście żarówkami H3
3. Komplet dwóch kratek z otworami na lampki
4. Po ok. 4m przewodu LGY 1,5mm2 w dwóch kolorach (najlepiej brąz i szaro-żółty)
5. Izolacja, ew. peszel, oczko 6mm
6. Opcjonalnie - gniazdo bezpiecznika, bezpiecznik 15A, gniazdo przekaźnika, przekaźnik 20A, konektory damskie

Montaż:
1.Wymieniamy włącznik świateł.
-opcjonalnie można zamontować przekaźnik odciążający włącznik świateł. Nie ma go w oryginale, ale warto zamontować ze względu że dwie żarówki H3 55W pobierają ponad 9A
Ja zamontowałem go pod osłoną kierownicy i ten sposób opiszę
Schemat podłączenia
Obrazek
W celu podłączenia należy przeciąć przewód idący od 8 pinu włącznika świateł (szaro-żólty)
część przewodu od strony włącznika podłączamy pod cewkę przekaźnika, drugą cześć pod styk przekaźnika.
Napięcie 12V wzięłem ze skrzynki bezpieczników- pod kierownicą, a masę z punktu masowego EP1- obok kolumny kierownicy.
2. Demontujemy dwie kratki ze zderzaka (te które zastąpimy kratkami z otworami)
Pomocny też będzie demont zbiorniczka spryskiwaczy, akumulatora wraz z obudową i tunelu powietrza nad lewą lampą)
3. Wypinamy kostkę z prawej lampy (8-PIN) Wyjmujemy z niej szaro-zółty przewód wraz z pinem, w miejsce pina koniecznie wkładamy gumową zaślepkę.
4. Robimy wiązkę halogenów. Wymiarów i miejsca prowadzenia wiązki nie będę opisywał dokładnie, ja wiązkę puściłem po osłonie wentylatorów, przy innych przewodach elektrycznych.
Najważniejsze aby przewód wypięty z kostki lampy był "plusem" na halogeny (1 Pin w kostce do halogenu) "minus" na halogeny wziąłem z punktu masowego pod akumulatorem.
Jak wiązka jest gotowa, piny i kostki pozarabiane, a wszystko dobrze upięte, można przystąpić do montażu halogenów i kratek.
Na koniec regulacja lamp i gotowe

Gdybym o czymś zapomniał piszcie, poprawię:)
Mam nadzieję że się przyda. Ja się trochę namęczyłem ze znalezieniem tych wszystkich informacji zanim zmontowałem to wszystko do kupy:)

EDIT: wkradła się literówka w schemacie przedów=przewód
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 11:26 przez Jacek1234gml, łącznie zmieniany 1 raz.
tomas26
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2012, 22:01
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Goczałkowice

[1M] Montaż przednich świateł przeciwmgielnych

Post autor: tomas26 »

dobry toturial
ja ze swojej strony dodam że warto dodać przekaźnik bo włącznik świateł tak nie cierpi
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Montaż przednich świateł przeciwmgielnych

Post autor: myszazwc »

Wszystko się zgadza tylko U mnie w lampie 3 pin jest od przednich przeciwmgielnych
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ