[1M] Automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: vwir »

Właściciele czujników cofania mogą się pokusić o mały mod: automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego (żeby słyszeć piszczące czujniki cofania).

Odkręcamy półkę pod kierownicą.
Wyciągamy radio.
W pierwsza kostkę radia (na samym dole, ta z zasilaniem) musimy dołożyć pin 2 (we wtyczce jest wolne miejsce).
Podłączamy kabel do uprzednio dodanego pinu i przeciągamy go w okolice skrzynki przekaźników.
Kładziemy się na podłodze obok pedału sprzęgła i za skrzynką przekaźników widzimy przejście do podszybia. Znajdujemy pomarańczową wtyczkę i w samym jej środku czarno niebieski kabelek. Na tym kablu pojawia się + po załączeniu wstecznego.
Niestety nam do wyciszania radia potrzeba minus. Ja rozwiązałem to za pomocą przekaźnika: od czarno/niebieskiego kabla prowadzimy przewód i podłączamy go do cewki przekaźnika. Nie pytajcie, ile mi to zajęło i jakie nowe przekleństwa wymyśliłem wpinając się do tego kabla... Użyłem szybkozłączki - nie wyobrażam sobie jak tam się można zmieścić z lutownicą.
Do drugiego wejścia cewki przekaźnika podłączamy masę. Masę podłączamy też do jednego ze styków przekaźnika.
Do drugiego ze styków przekaźnika podłączamy kabelek idący do radia.

Teraz programowanie: tu już odsyłam do producenta radia. W aurze CD można ustawić, jaka ma być maksymalna głośność radia w trybie PHONE. Domyślnie jest chyba 10, według mnie to było za dużo i zmieniłem na 5.
Awatar użytkownika
Mentu
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2012, 15:11

[1M] Automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: Mentu »

Czy w Toledo III, również jest to wykonalne??
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: bartek »

vwir, ciekawe masz pomysły ;-)
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Automatyczne wyciszanie radia przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: vwir »

bartek pisze:vwir, ciekawe masz pomysły ;-)

To jeden z fajniejszych i bardziej przydatnych modów :-)
Mała rzecz, a cieszy.

Jeśli chodzi o toledo III to na pewno też się da, ale musisz znaleźć schemat elektryczny auta. Radio ma pewnie podobne wtyczki, więc to już masz rozpracowane.
ODPOWIEDZ