Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: kornat »

Danielek. pisze:Możesz spróbować założyć mniejszą średnicę gumek o ile uda ci się zapiąć obejmę na stabi ;-)

Bez garbika występują tylko 17mm oraz 21 gdzie z czasem stabilizator po starciu lakieru itp. ma 20,7 to już za luźna. Poduszki z otworem 17mm nie założysz na ten stabilizator bo się nie domknie i nie założysz obejmy. Te z garbikiem mają średnicę 19mm przez co lepiej trzymają stabilizator i się szybko nie psują.
Można kupić tulejki z 17mm i rozwiercić na 19 ale chyba lepiej dać te 50zł i kupić obejmy do poduszek z garbem? Obejmę jak założysz zamiennik to nie powinno się nic dziać http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=4240
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: vwir »

Przerabiałem temat i teraz już wiem, że tylko oryginał. Siedzi w moim autku już ponad 3 lata i zero problemów. Wcześniej miałem febi i wyleciały po pół roku. Podjedź do ASO, daj im VIN i dobiorą gumy. Jeśli obejmy masz starego typu (bez garba) to też musisz zmienić, bo do nich w ASO już nie kupisz pasujących gum. Obejmy pewnie mogą być nieoryginalne, ale gumy na pewno najlepiej kupić w ASO.
kunik91
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:24

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: kunik91 »

ma ktoś może założone gumy stabilizatora poliuretanowe? szukam jakiś opini, mam dość wymiany co pare miesięcy kolejnych i chce mieć spokój na jakiś czas z tym, febi zbyt szybko sie poddają
Naprawa klamek bagażnika, nowe odlewy
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: krolik54 »

Mam w innym aucie komplet gum poliuretanowych i powiem ze do codziennej komfortowej jazdy to nie nie nadaje, aczkolwiek jeżeli włożysz tylko do stabilizatora może być OK
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: Dawid1992P »

Po wymianie tych gum trzeba ustawiac ponownie zbierznoźć ?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: kornat »

nie
samhain
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2012, 10:54

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: samhain »

Zabieram się właśnie do wymiany tych gum. Zastanawiałem się by podeprzeć cały przód auta na podnośniku. Czy lepiej odkręcać cały stabilizator od wahacza gdy koła wiszą w powietrzu czy może punkty podparcia ustawić pod wahaczami a tym samym ugiąć zawieszenie?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: kornat »

Podnieś cały przód aby zawieszenie wisiało, odkręć łączniki stabilizatora przy wahaczu i później odkręć obejmy gum stabilizatora.
samhain
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2012, 10:54

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: samhain »

Dzięki bardzo, właśnie o to mi chodziło.
Pozdrawiam!
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Wymiana tulei gumowych stabilizatora

Post autor: turo204 »

Witam,

Przymierzam się do wymiany gum, kupiłem z febi mam nadzieje że będą pasować.
Ale mam pytanie odnośnie łącznika stab. Mechanik powiedział że mam jeden do wymiany i z tego co tam słyszałem to najlepiej 2 wymienić. Z tego co widziałem to jest tylko luz między śrubą dolną i łącznikiem (tak jakby nie dokręcona).
Moje pytanie to czy wymienić same gumy czy po prostu pojeździć jeszcze z miesiąc czy dwa choć strasznie tłuką (wakacje ciągną kasę hehe) i wymienić gumy i łączniki,
A może dołożyć coś na to śrubę żeby zniwelować luz (około 1cm)

Jestem lakiem więc proszę o wyrozumiałaś co do moich pomysłów.

a i jeszcze łącznik firmy lemforder mam po 45 zł. na aledrogo znalazłem gdzie 2 by kosztowały z przesyłką 46 zł. warto inwestować w firmę?
ODPOWIEDZ