Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Naprawa sterownika 6Q0 909 605 A

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[1M] Naprawa sterownika 6Q0 909 605 A

Post autor: Maestro_86 »

Witam,

Poniżej przedstawiam instrukcję jak naprawić wadliwy sterownik poduszek powietrznych montowany w latach 2000-2001 w grupie VAG o numerze 6Q0 909 605A.

Sterownik można uszkodzić łącząc się z nim poprzez starsze VAG-com lub nawet w skrajnych przypadkach przy odłączeniu aku.

Po podłączeniu VAG-com wyskakuje błąd 65535 i nie da się go usunąć. Nie oznacza to że sterownik nadaje się tylko do wyrzucenia.

U mnie błąd wyrzuciło przy zabawie z bezpiecznikami (szukałem uszkodzonego).

A teraz intrukcja kasowania błędu poduszek.

UWAGA!!! Kabel na USB sobie z tym nie radzi. Tylko RS232 !!!

1.) Zaopatrujemy się w program VAG EEPROM Programmer 1.18
2.) Odpalamy program wybieramy port COM na którym mamy podłączony interfejs.

3.) Wciskamy Airbag -> Read EEprom ( w przypadku gdy wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i próbujemy jeszcze raz. U mnie zaskoczyło za drugim razem.

Zostanie nam zczytany kod EEprom ze sterownika z zapisanym błędem. Zapisujemy go w dowolne miejsce na dysku, po czym klikamy Clear CrashData & DTC (Na foto niżej nieaktywny, bo instrukcję robiłem na juz naprawionym sterowniku).

4.) Wciskamy Airbag -> Write EEprom


Czekamy na zapisanie naprawionego EEpromu w sterowniku i błąd znika. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
agnello8
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2013, 11:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Kraków

[1M] Naprawa sterownika 6Q0 909 605 A

Post autor: agnello8 »

VAG EEPROM Programmer 1.19 g i kabel USB sobie tez z tym poradzi. O jak mi się micha cieszyła jak się udało
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Naprawa sterownika 6Q0 909 605 A

Post autor: eR »

VAG EEPROM Programmer 1.19 g i kabel USB sobie tez z tym poradzi. O jak mi się micha cieszyła jak się udało

Opisz coś więcej. Na jakim systemie działałeś - Xp , Win 7 ? Zmieniałeś jakieś ustawienia portu ? czy poszło od razu ? Też kiedyś próbowałem na Windows Xp i lipa. Ciągle wywalało jakieś błędy.
ODPOWIEDZ