Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Trzeszczące rączki drzwi - jak temu zaradzić

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[1M] Trzeszczące rączki drzwi - jak temu zaradzić

Post autor: Zicher »

Witam, dziś postanowiłem pozbyć się trzeszczenia rączek drzwi. Nie wiem czy też tak macie że przy każdym chwyceniu rączki (na przy zamykaniu drzwi) pod wpływem ścisku trzeszczą. Mnie to tak denerwowało, że załatwiłem problem raz na zawsze (oby).

1. najpierw zdejmujemy część uchwytu poprzez rozpołowienie podważając w odpowiednim miejscu.

Obrazek

2. później przy użyciu taśmy izolacyjnej :-P oklejamy obydwa brzegi + 3 zaczepy tak aby taśma była wewnątrz nich.

Obrazek

3. kolejnym krokiem jest naklejenie taśmy na obydwa zaczepy drugiej części rączki (najpierw tylko jeden okleiłem ale jeszcze coś tam było słychać)

Obrazek

4. Składamy wszystko, trzeba dobrze podociskać i problem z głowy :)
Awatar użytkownika
galys
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:14

[1M] Trzeszczące rączki drzwi - jak temu zaradzić

Post autor: galys »

Ja u siebie posmarowalem delikatnie siliconem miejsca styku poczekałem az przyschnie i nic nie trzeszczy i nie widac wcale siliconu :)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Trzeszczące rączki drzwi - jak temu zaradzić

Post autor: Danielek. »

Jeżeli skrzypienie występuje podczas jazdy np przejeżdżając po nierównościach czy zjeżdżaniu z krawężnika słychać trzaski to nie jest wina rączek ani tylnej półki tylko uszczelek drzwi należy je przesmarować silikonem do uszczelek i problem zniknie.
Rozebrałem pół samochodu żeby wyeliminować tą dolegliwość a problem był tak błachy i szybki do usunięcia ;-)
ODPOWIEDZ