Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: lucassiuss »

ja jestem bardziej zadowolony z tych oprawek niż z tej rzeźby na pierwszej stronie
Awatar użytkownika
Tilu
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2014, 17:20

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: Tilu »

Mimo szczerych checi i całego popołudnia spedzonego w garazu powiem tak tym pierwszym sposobem nie da rady zrobić jezeli komuś się to udało gratuluje cierpliwości ... jak zmontowałem to zarówka styka sie jednocześnie z włuknem od pozycji i przeciwmg a tak być nie może bo sie zwora robi i nie ma wtedy przeciwmg . niby ten węzyk ma dociskac ale to u mnie lipa jakaś . musze kupić te oprawki co kolega wyżej pisał....
Albo Toledo Albo NIC !!!
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: misiekbig »

Ja dałem rade bez oprawek ale jak przyjdą to zmieniam bo wszystko będzie bardziej stabilne.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: spec »

Jak nie dajecie rady to można na murzyna przylutować do wyjścia 5W w żarówce kabel i później od spodu zaizolować złącze. Żarówkę włożyć normalnie a kabel podpiąć pod oświetlenie tablicy. 5 min roboty chociaż to druciarstwo.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: _carlos- »

I przy każdej spalonej żarówce to samo. Niezbyt kusząca propozycja.
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: ghul17 »

zrobiłem i ja 8-) dokładnie jak pisze spec. bez problemu niecała godzinka roboty. wszystko jest jak ma byc znaczy przeciwmgielne swiecą i postojówki tez żadnej zworki.. głównie wszystko zrobiłem lutownicą nie używałem kleju, przylotowałęm kable do wyjscia 5w zarówki przecież te żarówki sie rzadko wymienia wiec co to przeszkadza... wcale nie uważam ze to druciarstwo skoro dołożyłem cyne na żarówke i trzyma ok
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: spec »

No i ja zamówiłem oprawki - chyba najlepszy sposób żeby światła zrobić. Dodatkowo założę czerwone żarówki aby kolor był taki sam.

[ Dodano: 2014-03-20, 09:19 ]
Jestem po montażu. Oprawki zamontowane, kabelki podłączone, wszystko świeci pięknie.
Faktycznie światła nieco różniły się świeceniem - może te w błotnikach są bardziej wypalone? Poradziłem sobie z tym kupując żarówki z czerwonym kloszem. Kolor jest nawet ładniejszy, intensywność i widoczność ta sama.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: seeker84 »

Spytam z ciekawości, taki mod przechodzi kontrole policji i diagnosty na stacji?
Nikt się nie czepia?
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: lucassiuss »

u mnie sie nie czepial na przegladzie ale mozna moda odlaczyc, z policja nie mialem doczynienia narazie wiec nie wiem
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Zespolenie tylnych świateł

Post autor: kornat »

Ja już przechodziłem dwa przeglądy w różnych SKP, a co lepsze sprawdzali światła i nie było problemu. Znam obydwóch diagnostów i wiem, że jak się im coś nie podoba to powiedzą.
P.S. Moim zdaniem ten mod jest jak ori w dzisiejszych czasach patrząc po Audi 8P po lifcie czy A4 b7
ODPOWIEDZ