Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wyciągamy dywany z Toledo II

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M] Wyciągamy dywany z Toledo II

Post autor: qoblin »

Tak jest opisane w tutorialu. Ma to podobno związek z poduszkami w fotelach.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Wyciągamy dywany z Toledo II

Post autor: irocket »

Ważne, żeby nie włączać zapłonu, aku może być podpięty. ewentualnie cofnij fotel maksymalnie i wtedy odłącz aku
Obrazek
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M] Wyciągamy dywany z Toledo II

Post autor: qoblin »

Jestem juz po wyciaganiu dywanow i chcialbym sie podzielic swoimi doswiadczeniami.
1. Jesli chodzi o fotele elektryczne, to rzeczywiscie nie ma potrzeby odlaczania akumulatora, wystarczy nie przekrecac kluczyka gdy fotele sa odlaczone. Ja dla bezpieczenstwa wyciagnalem kluczyk calkiem ze stacyjki.
2. W tutorialu nie ma opisu jak zdemontowac oryginalny podlokietnik, a ja niestety stracilem na tym troche czasu. Otoz sprawa okazala sie banalnie prosta: po demontazu tylniej popielniczki, na gorze tunelu, od wewnatrz, mozna zauwazyc imbus, ktory "glowka" skierowany jest w strone kanapy. Nalezy go wykrecic. Trzyma on taki jakby klin, ktory nalezy nastepnie odchylic w kierunku kanapy (choc de facto powinien sie odchylic w trakcie wykrecania imbusa). Gdy juz klin jest odchylony musimy energicznie pociagnac caly podlokietnik ku gorze. Powinien wyjsc z obejmy, i to by bylo na tyle. Nie probujcie ruszac obudowy "nozki" podlokietnika bo tylko ja mozecie zniszczyc, a i tak nic to nie da.
Poza tym cala operacja poszla dosc gladko. Osobiscie musialem wymienic tylne filcowe wygluszenie pod dywanami bo bylo zamokniete i zasmierdziale. Zastosowalem samoprzylepna pianke kauczukowa (stosowana do wyciszania pojazdow), na alledrogo wyszlo 66zl z przesylka i wystarczylo na caly tyl, w niektorych miejscach nawet podwojnie. Poza tym uszczelnilem drzwi (lalo z pomiedzy blach, wystarczyl silikon) i jak na razie ciesze sie suchutkim samochodem! :)

PS: przepraszam za brak polskich znakow, ale linux odmawia posluszenstwa.
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re:

Post autor: Folxs »

Pedritos pisze:Nie macie racji panie i panowie! ;-)

Gdzie jest a właściwie gdzie był przeciek - odsyłam Was do wątku:

Woda w aucie Toledo Leon '99 - 04 r

Pod koniec trzeciej strony tajemnica została wyjaśniona!

/a właściwie tajemnica mojego TOLASA!/

:-D ma on przede mną coraz mniej tajemnic <zygi>
Super poradnik z tymi dywanami jak wyjąć :)

Mam pytanie do autora - PW poszło :)
ODPOWIEDZ