Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Montaż kamery cofania

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: misiek73 »

W związku z tym,że w naszych Tolkach widoczność do tyłu jest średnia,postanowiłem sobie ją poprawić.Kupiłem coś takiego LINK Kamerkę wkomponowałem w ramkę tablicy rejestracyjnej. Niżej zamieszczam kilka fotek z opisem,mam nadzieje że komuś się przyda.
Załączniki
a tak wygląda obraz z kamerki.Nie jest to full hd ,ale pomaga.
a tak wygląda obraz z kamerki.Nie jest to full hd ,ale pomaga.
tak wygląda monitorek na desce rozdzielczej
tak wygląda monitorek na desce rozdzielczej
Zasilanie monitora wziąłem z przełącznika świateł.Było zalecenie aby plus pojawiał się w zasilaniu  monitorka  po przekręceniu zapłonu.Jest to przewód czarno- czerwony we wtyczce idącej do włącznika świateł.Masa znów brązowy.Tu trzeba posłużyć się miernik
Zasilanie monitora wziąłem z przełącznika świateł.Było zalecenie aby plus pojawiał się w zasilaniu monitorka po przekręceniu zapłonu.Jest to przewód czarno- czerwony we wtyczce idącej do włącznika świateł.Masa znów brązowy.Tu trzeba posłużyć się miernik
Do monitora idą takie same trzy przewody jak od kamery(w jednej osłonce),które puściłem obok panelu z bezpiecznikami w dół pod deskę rozdzielczą.Tam połączyłem przewody sygnałowe monitora i kamery(ten z progu)
Do monitora idą takie same trzy przewody jak od kamery(w jednej osłonce),które puściłem obok panelu z bezpiecznikami w dół pod deskę rozdzielczą.Tam połączyłem przewody sygnałowe monitora i kamery(ten z progu)
Jak mamy przewód w bagażniku to ciągniemy go najwygodniejszą drogą do przodu.Ja poprowadziłem progiem aż do rączki otwierania maski
Jak mamy przewód w bagażniku to ciągniemy go najwygodniejszą drogą do przodu.Ja poprowadziłem progiem aż do rączki otwierania maski
Trzeci przewód,sygnałowy,trzeba przeprowadzić do wyświetlacza.Ciężko było,ale się udało przeciągnąć go przez gumową osłonę wiązki idącej z klapy do bagażnika.Najlepiej użyć sztywnego drutu.Przeciągamy drut,przymocowujemy przewód i ciągniemy delikatnie z p
Trzeci przewód,sygnałowy,trzeba przeprowadzić do wyświetlacza.Ciężko było,ale się udało przeciągnąć go przez gumową osłonę wiązki idącej z klapy do bagażnika.Najlepiej użyć sztywnego drutu.Przeciągamy drut,przymocowujemy przewód i ciągniemy delikatnie z p
plus od kamerki połączyłem z przewodem czarno-niebieskim,a masę z brązowym,we wtyczce od światła cofania
plus od kamerki połączyłem z przewodem czarno-niebieskim,a masę z brązowym,we wtyczce od światła cofania
Od kamerki odchodzą trzy przewody plus,minus i sygnał.Wszystkie kable puściłem pod lampą w lewą stronę do otworu ,który się tam znajduje,do środka klapy
Od kamerki odchodzą trzy przewody plus,minus i sygnał.Wszystkie kable puściłem pod lampą w lewą stronę do otworu ,który się tam znajduje,do środka klapy
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 21:29 przez misiek73, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdro Misiek
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: voyager2550 »

Fajny bajer ;) Gratuluje wykonanej pracy. Jaki koszt ?
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: misiek73 »

Zamieściłem link z aledrogo ,plus flaszka wypita z kumplem podczas roboty
pozdro Misiek
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: przemekg41 »

Przydatna rzecz :-) a ten monitor świeci się cały czas podczas jazdy ??? czy tylko po włączeniu wstecznego ???
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: misiek73 »

Tylko podczas włączenia wstecznego,po to podpina się kamerkę pod światła cofania
pozdro Misiek
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: Felype »

Jak to działa w nocy?
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: misiek73 »

Felype pisze:Jak to działa w nocy?
Kamerka ma czujnik oświetlenia i diody podświetlające podczerwienią. W nocy obraz jest czarno-biały.
pozdro Misiek
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: Myrcek »

czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: bart111 »

Myrcek pisze:czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?


Z tego co sie orientuję taką kamerę miał/jeszcze ma u siebie w Leonie zamontowaną Kondziołek z LC. Jeśli chcesz więcej info to może skontaktuj się z nim to Ci powie co i jak.
Awatar użytkownika
rossi
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2008, 11:54

[1M] Montaż kamery cofania

Post autor: rossi »

Myrcek pisze:czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?


mam taką kamerkę zainstalowaną w miejsce jednej lampki oświetlania tablicy, a dokładnie zamiast tego przezroczystego plastiku co ją osłania....spisuje się idealnie ;-)

taka kamera
http://www.viaken.pl/pl/viaken-professional/uniwersalna-kamera-cofania-w-miejsce-oswietlena-rejestracji-302.html
TOLEDO ARL
ODPOWIEDZ